Expo riva 2020


Bujná dekorácia topánok 

El Naturalista

Ako v každej inej brandži aj v módnych trendoch sa prejavuje vplyv hospodárskej krízy. Vzhľadom na zdržanlivosť zákazníkov sústreďujúcich sa viac na výpredaje je aj vývin trendov zdržanlivý. Skoncentroval sa skôr na to, čo sa v minulých sezónach osvedčilo. To však neznamená, že by bol obuvnícky dizajn mestskej módy a módy ulice na sezónu jar a leto 2010 menej kreatívny. Dožaduje sa skôr inej, geniálnejšej a pragmatickejšej kreativity. Také je posolstvo düsseldorfského veľtrhu GDS.

V klasických typoch obuvi sa dizajn vracia k osvedčeným stabilným, robustným a ručne spracovaným štýlom. Uplatní sa tu kreatívny mix snajkrov a šnurovacích čižmičiek. Mladá generácia bude tohto leta kombinovať staromódne modely s módou ulice. Odvážne zvršky a podošvy, prírodná koža a spracovanie dávajú niektorým typom potrebný vzhľad dlhej životnosti a funkčnosti.
Aj keď výrobcovia v časoch krízy zrejme menej investujú do inovácií, ekologických technológií a materiálov ich produktov, zostáva táto téma stále dôležitá. Zodpovedajúc trendu ručného spracovania, v lete sa budú prezentovať prírodné materiály ako trieslená useň s prirodzeným ohmatom alebo konope a latex.
Celkom v protiklade k týmto smerom tu bude skupina, ktorá s krízou zaobchádza trochu inak. Do popredia vystúpi zvláštny a farebný dizajn, kam môžeme zahrnúť surrealistické, miestami až groteskné modely v mnohých, miestami až bijúcich sa farbách a v nápadne bujnej dekorácii. Oproti predchádzajúcim sezónam však nepôjde o krikľavé neónové farby, ale skôr o cirkusantské, absurdné farebné kombinácie.
V protiklade k predchádzajúcim tendenciám vystupuje aj architektúrou a umením inšpirovaný dizajn. Tieto modely budú čisté, geometrické, bez zbytočných detailov, s redukovanými hranatými formami a opätkami ako malé sochárske dielka.
U obchodníkov je dôležité, aby vystihli ten správny výber trendovej pestrosti a doplnili ponuku jedným alebo dvoma štýlmi hodiacimi sa k značke.

Sprac. Darina Vitteková
Zdroj a foto Igedo Company

AllrounderAshAshBensonsdh-12-560Rmd.jpgDKNYDKNYDr.MartensFloris van BommelGaborGioseppoHarlotHarlotHub FootwearChinese LaundryJoopJoopKids Business BrunchKids Business BrunchKids Business BrunchKuenzliLarioLloydLloydMarc ShoesMarco TozziMiezkoMinnetonkaPaco GilRicostaShabbies AmsterdamSperry Top-SiderSTILL LIFE FWSTILL LIFE FWStrenesseVagabondAiminerEjectJoopPaco GilFred de la BretoniereLloydNeosensSkechers_CamelFly LondonAir StepAldo BrueMustangAshAirstepPaco GilRichterMustang

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly