Expo riva 2020


Kabelky na jar a leto 2010 

04.jpg

Pod týmto výstižným názvom prezentoval trendy na jeseň a zimu 2010/2011 kožiarsky veľtrh Mipel v Miláne. Téma sa však dotýkala aj jarných a letných modelov na ďalšie leto. A tie dokazovali, že staršie sezóny a nové impulzy sa stále prelínajú.

Kto hľadá nové trendy nemôže dúfať, že mu postačí len niekoľko kľúčových hesiel. Ide tu skôr o vývoj všeobecnej koncepcie.
Kabelky sú teda tu. Aké sú najväčšie novinky? Nie je to v ich veľkosti, zmeny sa týkajú skôr materiálov, farieb a najmä aplikácií. Formy sa príliš nemenia, môžu byť dosť objemné, no hlavne schopné podľa potreby sa otvoriť alebo naopak, pre eleganciu zmenšiť. Nový je prínos mnohofarebnej tematiky, ktorá sa hodí k pomerne skromnejšej farebnosti odevov. Tak vznikajú niekedy až neuveriteľné „obrazy", ako napríklad výjav z herne na kabelke talianskej značky Braccialini. Fantázia síce nedosahuje vždy takéto extrémy, ale napriek tomu sú tu kontrastné lemovania, pracky a pásy aj na dnes znovu obľúbených hranatých kufríkoch. Nechýbajú nové motívy tradičných nepravých hadích a krokodílích koží často zvláčnených spracovaním, takže sa môžu pochváliť vrásnením a mašľami ako v nemeckej kolekcii Sequenza.
Spoločenské kabelky sú malé, ale oživené volánikmi a bezhraničnou fantáziou. Čím väčší je dekolt a jednoduchá, priliehavá línia šiat, tým zaujímavejšia je k nim kabelka, do ktorej sa síce nevojde veľa, ale aspoň mená nových priateľov a vizitky.
K ponuke Mipelu pripájame aj vzorky kabeliek z veľtrhu GDS v Düsseldorfe (pozn. redakcie).

SVy, foto archív autorky a Igedo Company

BelmondoFreds BruderNew Rock_Why notSequenzaBraccialiniFiorelliPicardTosca BlueJoopSequenzaLupoDeficifieldKapworksMilly Gabornina ricci

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly