Expo riva 2020


Farebné fantázie topánok 

AZEN

Koľko fantázie sa zmestí na nové modely topánok! Obuv beží rýchlo za rozviatou fantáziou svojich sestier-kabeliek, aj keď to neznamená, že topánky sa s kabelkami nosia ako súpravy.

Úžasné je však neuveriteľné bohatstvo motívov a farieb, ktoré sa zmestí na tenké pásiky sandálikov na nadchádzajúce leto. Ukázal to veľtrh Mipel v Miláne. Často sa pohrávajú aj s odlišnou farbou a vzorovaním podrážky. Platí to aj o športovej obuvi, stále útlejšej oproti pôvodným neotesaným modelom, ktoré sú už len dávnou spomienkou. Napriek tomu sa na ne vojde neuveriteľné množstvo farebných variácií a potlačí. Medzinárodné značky ich tak presadili do kolekcií, že dokonca ovplyvnili aj vývoj pánskych klasických poltopánok. Tie, keď sa kedysi rozhodli pre fantáziu, tak to bola čierno-biela kombinácia, ktorá sa nedávno znovu pretlačila do priazne verejnosti.
Dnes je aj ich farebnosť dôležitá, dokonca aj elegantných typov nasledujúcich sezón. Napríklad Borgioli kolekciu nazval Pink, čiže ružová, alebo sme videli dvojfarebné béžovo - červené modely hodiace sa aj do spoločnosti, čo bolo kedysi celkom nemožné.
Farebnosť ovplyvní aj kolekcie čižmičiek rovnako dôležitých v zime, ako aj v lete. Okrem dvojfarebnosti ich budú zdobiť pásiky a riasenia.
Ako sa vyvíja tvar topánok? Ujali sa maxi podrážky a podpätky z jesenných prehliadok? Objavili sa, aj keď kolekcie väčšinou akceptovali len zosilnené podrážky a podpätky. Podobne je to so špicami. Niekde sú ešte útle, ale už nie prehnane, a striedajú sa s guľatými aj hranatými. Móda topánok sa, čo sa foriem týka, umúdrila, naopak rozkvitli vďaka farebnej fantázii aj kombinácii materiálov, takže je z čoho vyberať.

Svy
Foto archív autorky

Dino BigioniNando MuyiStephane KelianStephane KelianMario ValentinoAzenAzenLes TropeziennesMario ValentinoGiorgio FabianiAZEN

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly