Expo riva 2020


Leden patří tradičně pánské módě 

Jakoby se dámské módě moc nechtělo vyjít se svými novinkami na světlo boží a ač dostávají dámy podle bontónu přednost, módu v novém roce vždy zahájí razantně pánové. Je to už letitá tradice, brzy po přelomu roků začínají veletržní i přehlídkové aktivity právě pánskou módou.

Ne tak docela.Veletrh Pitti immagine Uomo má ve své nabídce především pánskou módu, ale všechny ty paralelní veletrhy ve Florencii jsou více méně uni sex, a tak nás vůbec nepřekvapí, že se tam s ní běžně setkáváme. Navíc již po páté běží výstava Pitti Women, která se sice rozbíhá pomalu, ale slibně. Takže kam za módou poVánocích? Odpověď je vcelku jasná, Itálie vítězí už také proto, že souběžně probíhá týden pánské módy v Miláně a Florencie je přeci jenom město měst a letošní krásné jižní počasí bylo pro běžného středoevropana ploužícího se závějemi pohlazením.
Jaký byl tedy veletrh Pitti Immagine Uomo určený sezóně podzim-zima 2010/2011 letos v lednu? Veletržní správa alibisticky hlásala, že byl jiný. Pravda, skutečně chyběly velké společnosti považované za pilotní lodě v tomto oboru, jako je Pal Zilleri nebo Canalli. Podle jejich tvorby šlo lehce určit, jak moc se v příštím období rozevře sako, rozšíří klopa či budou-li kalhoty se záložkou nebo bez ní. Ale nastoupili jiní, kteří budou uvádět v život své novinky a ovlivňovat módní trendy. Orientace podle potřeb trhu je nezbytná a rychlé životní tempo mění i oděvní styly k vyšší funkci, casualu a sportovnímu charakteru. Úcta k tradicím je stále patrná na každém kroku a retronálady setrvávají, ale jejich transformace do nových materiálů a někdy i forem je více méně vizuální a pocitovou záležitostí.
Leitmotivem lednového veletrhu bylo povídaní kolem módního světa nazvané Pitti people. Kdokoliv, novináři, návštěvníci, designéři, PR lidi, studenti , výrobci mohli sdělit své stanoviska, názory a zkušenosti s módou a životním stylem. Výsledek: montáže interview s Pitti Lidmi byly dominantní kulisou na nádvoří výstaviště - středověké pevnosti.
Každou edici doprovází auto.Vystřídala se za ta léto celá řada značek, od těch nejluxusnějších po ty úsporné. Letos se nám dmula hruď, značkou byla Škoda a předváděla nový Škoda Superb. Pýcha se nás držela ale jen do té doby, kdy hosteska na otázku země výroby určila jistý balkánský stát.
Dámská móda na Pitti Women byla butikového charakteru a předpokládané malé série oděvních celků, součástí i doplňků přinesly nové formy, materiály i design. Jednoduchost byla střídána vkusnou zdobností a sofistikovanými detaily. Soudobou hru s designem nepostrádaly především doplňky, ať už to byly boty, klobouky či šperky.
Okrouhlá věž pevnosti patřila firmě Fornarina Sportglam a za jejím nasládlým logem a poutači se spoustou růžových pusinek se překvapivě skrývaly velmi funkční a mladistvé oděvy pro slečny i mladíky ve svěžím sportovním duchu, s kvalitním zpracováním high-tech materiálů i ve svižné barevné a materiálové skladbě oděvů. I když to není na Pitti zrovna zvykem, firma uskutečnila v luxusním prostředí stánku i krásné přehlídkové show. Artistky se snesly na stuhách z historické stavby kopule s téměř cirkusovým představením a modelky předváděli oděvy na kruhovém molu, to vše podbarvené hudbou a světelnými efekty . Působivě nezapomenutelná aktivita, která se rychle nevymaže z paměti, je jistě skvělý marketingový trik, který sice něco stojí, ale firmu si zapamatuje každý.
Pitti Immagine je veletrh pro profesionály, který je lepší nevynechávat.

D-Club

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly