Expo riva 2020


HEIMTEXTIL 

Frankfurt nad Mohanem 13.-16. 1. 2010

Rok uplynul jako voda a brány obřího frankfurtského výstaviště přivítaly opět své návštěvníky. HEIMTEXTIL má svou tradici a už dávno se stal místem setkávání výrobců a tvůrců bytového textilu a doplňků s obchodníky celého světa.

Výstavní areál se od minulého roku zase rozrostl o novou vstupní bránu a dvě podlaží výstavní haly 11, přesto však i tady dala o sobě vědět světová krize. Davy obchodníků poněkud prořídly, některé stánky byly o poznání chudší, luxus trochu omezily, menší byla i účast renomovaných firem, zvláště z Itálie. Zdařilé zůstalo Trendové fórum, které je srdcem celé akce. Jeho tvůrci-experti významných ateliérů z Německa, Skandinávie, Holandska, Francie, Velké Británie a Japonska si tentokrát dali záležet. Celek působil jednotným dojmem, instalace byly vkusné a příjemné, vysokou úroveň měly presentované vzorky. Několika velmi zajímavými exponáty byla zastoupena i akciová společnost Veba Broumov. Trendy prezentovaly čtyři tématické skupiny pod souhrnným názvem SVĚT - vesmír naruby, UNI (RE )VERSE, které rozdělily textil i tapety podle barev, vzorů a charakteru.
V nabídce jednotlivých firem se objevila záplava klasických květinových desénů ve středních až velkoraportních dimenzích a ve výrazné barevnosti. Nechyběly výrazné plastické vzory a našívané stužkové aplikace. Inspiračním tématem byly také renesanční vzory a etnické náměty ikatových tisků, jednoduché kruhové a zaoblené vzorové náměty byly ztvárněny do pruhů či ploch.
Z materiálů vévodily ty přírodní, především bavlna, pak hedvábí, len i sisal. Viskózová, bambusová vlákna a syntetické komponenty nepostrádaly pozitivní vlastnosti novodobých vláken. Měkké úpravy, odlehčené typy tkanin i pletenin a vysoká kvalita materiálů a jejich zpracování byly na prvním místě.
Proběhly také i studentské soutěže s účastí zástupců vysokých škol celého světa, které přitahovaly svým tvůrčím nábojem pozornost jak výrobců, tak návštěvníků veletrhu.

Dagmar Krchová, ak. mal.

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly