Expo riva 2020


Minilexikón 

Nové pojmy v športovej obuvi
Módne trendy obuvi sú rozmanité. Výrazné je to pri športovej obuvi, ktorá sa čoraz viac vzájomne prelína s mestskými trendmi. Prináša to nové cudzie výrazy pre pomenovanie jednotlivých typov obuvi. SNEAKER, potomok tenisky, teraz útlejšieho tvaru a v stovke variantov má svojho partnera - LOAFER. Je to mokasína, pôvodne topánka s podrážkou vyrobená z jedného kusa materiálu, bez našívania. Rozumie sa pod tým najmä uvoľnený typ poltopánky bez šnurovania.

Ďalej je tu PUMP, trochu vyšší variant športovej obuvi. Na trh ho vo vynovenej forme priniesla značka Reebok. Dnes sa tento typ obuvi nachádza v ponuke každej  predajne so športovou obuvou. Ešte tu máme slovo SLIPPE, čo je lodička, pohodlná obuv, do ktorej ľahko vkĺznete.     

 

PILE - zmena smeru vypchávok

O PADS, teda o ramenných vypchávkach, prípadne vypchávkach na prsia a pod. sme už písali v minulých vydaniach nášho časopisu. V nadchádzajúcej sezóne, ako vyplýva z veľtrhov pánskej módy, sú trendové vypchaté vesty - BLOUSON, ktoré majú nahradiť kabáty. Vyrábajú sa z nového materiálu - PILE, čo je polyester, a z vlákien CURLY, ktoré majú vlnitú, kučeravú štruktúru. Vesty z tohto materiálu sú teplé, príjemne hrejú a majú oveľa menší objem. Nazývame  ich SOFTSHEL alebo keď chcete, „hebká škrupinka".

 

GLOBAL ASSETS nie je globalizácia 

Hovoriť o tom, že sa výroba a trh celosvetovo globalizujú, je už banalita. Ale GLOBAL ASSETS znamená niečo iné. Talianska  štúdia, ktorá analyzuje hospodársku situáciu v krajine, hovorí o pomerne rastúcom pozitívnom prístupe krajiny, výrobcov i samotného trhu, ktorý sa prebúdza z krízovej situácie aj vďaka niekoľkým všeobecným črtám - GLOBAL ASSETS, typickým pre Taliansko. Je to predovšetkým výroba v menších rodinných a remeselníckych firmách, ktoré sú schopné rýchlo reagovať na požiadavky trhu a improvizovať. Typická je aj nátura Talianov - radosť zo života, z jedla, hudby, spevu a dokonca i zo šetrenia. Krása krajiny, kultúra, ľudský, priateľský prístup, to všetko ovplyvňovalo chovanie ľudí, a tak depresia zo správ o zlej situácii na trhu nenastala. Pozitívny obrat sme mali možnosť vidieť už i na veľtrhoch vo Florencii, prísľub k lepšiemu nebol potrebný. Veľtrhy boli výrazne naladené optimisticky.

SVy

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly