Expo riva 2020


Časopis na tričku 

51_higher_education_or_just_plain_high_high.jpg

Máme tu ďalší originálny nápad, tentoraz zo Švédska. T-post je prvý „tričkový časopis" na svete, ktorý môže pravidelne prichádzať do vašich poštových schránok.

T-post funguje prakticky ako každý bežný časopis alebo noviny. Ak si ho predplatíte, každých 6 týždňov dostanete výtlačok v podobe zabaleného trička. Potlače na tričkách predstavujú vždy jednu svetovú udalosť.Vnútri trička sa nachádza nejaká aktuálna správa zo sveta, ale vpredu je už zobrazená umelecky - tak, ako ju stvárnil dizajnér. Sú to aktuálne správy, ktoré sú síce zaujímavé, ale nedostali sa do médií. Dotýkajú sa sveta, v ktorom žijeme a nútia ľudí zamyslieť sa.

Každé tričko má svojho vlastného dizajnéra. Výrobcovia oslovujú predovšetkým nové talenty, umelcov, ktorí sa nesnažia nikoho napodobňovať. S najnovšími modelmi sa dokonca môžete zahrať 3D hru prostredníctvom webkamery. Stačí si ho obliecť, posadiť sa pred webkameru a zahrať si virtuálnu hru kameň-papier-nožnice prostredníctvom virtuálnej ruky, ktorá vychádza priamo z trička. 

T-post sa predáva výhradne cez internet. Vyrobí sa len toľko kusov, koľko bolo objednaných. Každé tričko je originál. Materiál i farebná potlač sú ekologicky nezávadné. Tričká vyrába firma American Apparel z Los Angeles. Cena za kus je 19 eur.

„Tričkový časopis" je tak ako každé noviny nepredvídateľný. Nikdy neviete, čo sa bude v tričku ukrývať a aké správy prinesie. Nedá sa preto ani vymeniť.

T-post je určený ľuďom všetkých vekových kategórií. Ak sa chcete stať fotomodelom týchto tričiek a ste ochotný prísť na vlastné náklady do Štokholmu, pošlite vašu fotku na e-mail: ohyesiamamodel@t-post.se. Možno vyberú práve vás.

MaJe
Zdroj presswire, T-post

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly