Expo riva 2020


Spoločenské oblečenie vo Vancouveri – design by DANA KLEINERT 

spolu D sal strapce P oblek.jpg

Spoločenské oblečenie na Zimných olympijských hrách vo Vancouveri navrhla dizajnérka Dana Kleinertová. Jeho spoločným menovateľom je ľahká línia čiary, ktorá sa vinie celou kolekciou. Zdôrazňuje línie pása, vyzdvihuje siluetu postáv, štepovaním podčiarkuje remeselnú kvalitu modelov a zároveň štylizovaním symbolu kruhov vyjadruje olympijskú myšlienku.

Spektrum využitia kolekcie je široké - od slávnostného sľubu športovcov u prezidenta SR cez otvárací ceremoniál vo Vancouveri až po viac či menej spoločenské akcie v rámci ZOH. Klíma v oblasti ZOH je tiež rôznorodá, v prímorskom Vancouveri nemusí byť taká zima, ako sa očakáva vo Whistleri. Toto všetko mala dizajnérka Dana Kleinertová na zreteli pri vzniku kolekcie, kde je kombinovateľnosť jednotlivých modelov kľúčová.
Dana Kleinertová je v odborných kruhoch známa tým, že sa neúnavne snaží podporovať lokálnu textilnú výrobu na Slovensku. Slovenský olympijský výbor patrí medzi nadšencov tejto myšlienky. Realizáciou spoločenského oblečenia v spolupráci s návrhárkou skutočne a konkrétne podporil mnohé slovenské firmy. Dizajn kolekcie, ako aj realizácia je teda naozaj produkt „Made in Slovakia" , čo je v súvislosti so slovenskou výpravou na medzinárodné olympijské hry určite veľkým prínosom.

Základnou farbou kostýmov a oblekov je tmavomodrá, tzv. navy blue. Pánske obleky aj doplnky-kravaty sú strihovo zúžené, strih vyzdvihuje prednosti postáv. Saká sú riešené „klubovo", ozdobné štepovania na chlopniach svedčia o kvalite vypracovania. Kovové gombíky s nápisom „Travelling around the world" sú čerešničkou... Saká dopĺňa úpletová vesta s decentne vyšitými náznakmi kruhov.
Dámsku časť tvorí sukňa so širokým sedlom, s mnohými nepravidelnými pútkami na prevlečenie dlhého opasku, ktorý zjemňuje jej pomerne strohú líniu. Tento typ viazania je vhodný na jednoduchú kombináciu s bielym topom potlačeným červenými líniami štylizovaných kruhov. Elegantnou verziou sú saká strihané v driekovej oblasti a doplnené ručne vyrobenými opaskami, z ktorých každý je originál. Opasok je dominantou odevu a jeho motívom sú opäť kruhy.
K elegantnému obleku a kostýmu na ceremoniál patrí páperový biely kabát tvoriaci jemné vizuálne napätie svojím „športovým pôvodom". Je však v elegantnej verzii dizajnovo premyslenej tak, že systémom zipsov sa z elegantného kabáta môže premeniť na krátku bundu, prípadne vestu s kapucňou alebo bez nej. Súčasťou kabáta je veľký šál v rozdielnej farebnej kombinácii pre ženy a pre mužov. Bielu športovo-elegantnú čiapku s nápisom Slovakia majú všetci spoločnú.

Zdroj a foto dk

D bunda s opaskom sal ciapka cizmy.jpgD kabat otvoreny kostym sal-ceremonial.jpgD kostym ciapka.jpgD sukna tricko.jpgP bunda vesta.jpgP kabat oblek sal- ceremonial.jpgP kabat sal ciapka rifle.jpgP kabat zatvoreny sal ciapka rifle.jpgP oblek ciapka.jpgP oblek sal ciapka.jpgP sako.jpgP vesta nohavice ciapka.jpgspolu D kostym cizmy P kabat sal.jpgspolu D kostym sal P bunda sal.jpgspolu D strapce.jpgspolu D vesta.jpgspolu kostym tien.jpg


ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly