Expo riva 2020


Výhra 200 tisíc libier pre začiatočníka 

Britská módna rada (originálny názov The British Fashion Council) je známa tým, že podporuje mladé dizajnérske a obchodnícke talenty. V roku 2008 založila fond na podporu mladých módnych návrhárov Veľkej Británie. Jeho názov znie BFC / Vogue Designer Fashion Fund. Mal by pomôcť talentovaným Britom presadiť sa na módnom trhu.

Rada vyhlasuje nominovaných návrhárov a následne z nich porota vyberie víťaza, ktorý získa 200 tisíc libier spolu s exkluzívnym školením. Podmienkou výberu je, že návrhár musí mať vytvorené obchodné zázemie vo Veľkej Británii, musí mať založenú vlastnú módnu firmu a vybudované kontakty s médiami v Anglicku i vo svete. S podporou fondu má tak návrhár-obchodník šancu vybudovať zo svojej firmy medzinárodnú exkluzívnu značku.
Na čele fondu je Harold Tillman. Poprednou postavou pri rozhodovaní o víťazovi je aj Alexandra Shulmanová z britského časopisu Vogue a mentori z luxusného obchodného domu Harrods. Nominovanými návrhármi sú: Angel Jackson, Christopher Kane, Clements Ribeiro, E.Tautz, Erdem, Marios Schwab, Nicholas Kirkwood a Richard Nicoll.

MaJe
Zdroj British Fashion Council

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly