Expo riva 2020


Brno – středoevropské centrum módního businessu 

ze-IMG_6495.jpg

Veletrhy módy STYL a KABO jsou za dveřmi. Uskuteční se 16.-18. 2. 2010 na brněnském výstavišti. Jak jsme si již zvykli, každý ročník veletrhů přináší něco nového. V srpnu kromě orientace veletrhů na čistě kontraktační organizátoři podpořili branži dětské a mladé módy. Jaké budou únorové veletrhy jsme se zeptali přímo ředitelky veletrhů STYL a KABO Ing. Gabriely Vargové.

Paní ředitelko, hlavním mediálním tématem několika měsíců byla změna koncepce veletrhů a jejich orientace na B2B prezentaci. Můžete již dnes s odstupem času vyhodnotit tento záměr, zda toto nové pojetí přineslo ovoce?

Vystavovatelé tuto změnu ve velké většině přivítali. Jejich hlavní motivací k účasti na veletrhu je v první řadě uzavřít objednávku na představované zboží. Jsou však branže, které ke svému obchodnímu úspěchu potřebují širokou veřejnost. I na tuto skutečnost jsme připraveni a Veletrhy Brno mají v nabídce Prodejní veletrhy, které se uskuteční již v letošním roce v prvním týdnu v březnu. A co se týká návštěvníků, ti, kteří na veletrh jezdí proto, aby objednali pro své zákazníky nové kolekce, získali přehled o situaci na trhu, inspirovali se módními trendy v přehlídkách či aby získali nové informace ze seminářů, tak ti jsou spokojeni. Je to znát i z průzkumů nezávislé agentury IPSOS TAMBOR. Zaznamenali jsme negativní reakce od lidí, kteří na veletrhy chodili za zábavou nebo dokonce se zájmem o přímou koupi vystaveného výrobku.To již u veletrhů STYL a KABO není možné. Nicméně i pro ně je zde příležitost, a to v již zmiňovaných Prodejních veletrzích.

 

Mohla byste ve stručnosti říci, jaké budou veletrhy STYL a KABO?

Budou opět pestré, plné zajímavých a nových značek. Veletrhy STYL a KABO jsou opět situovány do tří moderních pavilonů P, F a V. Obchodníci s módou a majitelé obchodů se mohou těšit na prezentaci od více něž 500 značek z 20-ti zemí.

 

Již v srpnu jste měli odborné pojetí seminářů. Je některý tak zajímavý, že by ho měli maloobchodníci navštívit?

Je velmi těžké vybrat ten nejzajímavější seminář. My jako organizátoři veletrhů máme vůči vystavovatelům i návštěvníkům povinnost je vzdělávat a inspirovat. Proto i nabídka seminářů je speciálně orientovaná na potřeby maloobchodníků a má jim pomoci k obchodnímu úspěchu. Spolupracujeme například s renomovanou  agenturou Marco, která nám pomáhá s marketingovou komunikací veletrhů STYL a KABO. Již v srpnu přednášela, jak vybudovat značku a prosadit ji na trh. Nyní jsme ji požádali, aby toto téma rozvedla a vznikl seminář na téma Marketing malého a středního podniku. Na českém trhu je spousta firem, které mají kvalitní a dobré výrobky, ale neumí je prosadit k cílovým zákazníkům. Proto na tomto semináři se účastníci seznámí, jak sestavit efektivní reklamní kampaň s omezeným rozpočtem.

Dalším neméně zajímavých seminářem je franšíza - jiný druh obchodu. Tady zástupci Asociace českého franšízingu představí tento populární způsob obchodní činnosti. Z naší zkušenosti víme, že ne každý obchodník ví, jakým způsobem se dá tento typ obchodu zařídit, jak získat povolení k franšíze. Naopak, výrobcům a majitelům licence poradí, jak získat maloobchodníka pro své zboží. Více se dozvíte na www.styl.eu.

 

Co je největší novinkou veletrhů, na kterou se mohou návštěvníci těšit?

Veletrhy STYL a KABO ve spolupráci s přední módní návrhářkou Liběnou Rochovou a VŠUP v  Praze představí v  pavilonu V projekt Tvůrčí dílna Liběny Rochové. Jedinečnost tohoto projektu spočívá v propojení výrobních oděvních firem vystavujících na veletrhu STYL a mladých studentů návrhářství. Cílem je pomoci českým firmám změnit design jejich kolekce, a tím jim pomoci v prosazení na trhu, získání nových zákazníků a následnému zvýšení obratu. Je to od nás podaná pomocná ruka textilnímu průmyslu, neboť si plně uvědomujeme, že je nutné podporovat českou tradici výroby i designu. Tvůrčí dílna je umístěna v  době konání veletrhu po tři dny v  pavilonu V, kde čtyři studenti, Lenka Štěpánková, Jindra Jansová, Pavla Podsedníková a Vojtěch Novotný budou zpracovávat skicy, návrhy a poslední den i kaliko pro firmy Vývoj Třešť, Moděva Konice, MODELA Pardubice a HI TECH SPORTS MID EUROPE. Tyto firmy se navíc zavázaly, že vyrobí návrhářem navrhnutý model a představí jej na srpnovém veletrhu STYL.

 

Je známo, že veletrhy  STYL a KABO spolupracují s odbornými asociacemi ATOK a ČOKA. Je nějaký projekt, který asociace jedna nebo druhá  v únoru představí? 

Na úvod bych chtěla říct, že spolupráce veletrhů s asociacemi ve světě i u nás je vždy pro obě strany velmi prospěšná a dává veletrhům váženost a prestiž. My navíc máme to štěstí, že v asociacích pracují lidé (pozn. Ing. Kohoutek a PhDr. Vlasta Mayerová), kteří se v daném oboru pohybují již léta a záleží jim na budoucnosti firem a celého odvětví. Kromě analýz trhu či marketingových prognóz nám asociace pomáhají se soutěžemi, semináři a dalšími projekty. V srpnu se například poprvé podařilo ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a ATOK zorganizovat tzv. podnikatelský inkubátor, kdy v jedné expozici na 50 m2 v pavilonu V se prezentovalo šest malých českých výrobních firem, které mají zájem exportovat. V únorovém ročníku tentokrát MPO ve spolupráci s ČOKA představí inkubátor v pavilonu P. Zde budou vystavovat svou produkci firmy TIPABOTY, TRIOP, LEON SHOES, JAROSLAV REŽŇÁK, KOVYST, BOKAP, NATUR COMFORT distribuce a výroba. Smysl inkubátoru je pomoci malým firmám se prosadit na trhu v ČR i v zahraničí, navíc je inkubátor z 90 % dotovanou prezentací MPO na veletrhu, neboť tyto firmy nemají dostatečné finanční prostředky a veletrh je pro ně nedosažitelný.

ČOKA navíc pořádá v pavilonu P v INFO POINTU po dobu konání veletrhu semináře o zdravém obouvání nejen nemocných diabetem, ale i dospělých a dětí. Přítomen bude i přední ortoped MUDr. Vladimír Holoubek. Návštěvníci seminářů budou moci využít nabídky diagnostiky chodidel a péče o ně.

 

A poslední otázka. Veletrhy pořádají řadu soutěží. Nastala zde nějaká změna?

Soutěže patří na veletrzích k nejatraktivnějším tématům. Tradičně se návštěvníci mohou těšit na soutěž návrhářů TOP STYL DESIGNER. Podle předsedy odborné poroty ak. mal Josefa Ťapťucha finalisté tohoto ročníku jsou mimořádně kvalitní.

A poslední soutěž, která je určena pro vystavovatele veletrhu KABO, je TOP MODEL, kde vystavovatelé soutěží se svými exponáty ve třech kategoriích: design, inovace a kvalita. Předávat se bude taktéž ocenění ŽIRAFA, které je určeno výrobcům kvalitní a zdravotně nezávadné dětské obuvi.Takto označené výrobky jsou pro koncové spotřebitele zárukou kvality, která u obuvi vyráběné v  Asii není valná.

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly