Expo riva 2020


Modacalzado a Iberpiel Peletería sa spojili 

Na nadchádzajúcom veľtrhu obuvi a koženej galantérie, madridskom modacalzado + iberpiel, ktorý organizuje španielska IFEMA, očakávajú prestížnych vystavovateľov. Podujatia sa zúčastnia významné španielske značky, ako Mascaró, See by Chloe, Paco Gil, Barratz, Stuart Weitzman, Callaghan, Pura Lopéz a iné.

Modacalzado bude od 11. do 13. marca a prvé dojmy sú relatívne optimistické. Tri mesiace pred termínom mal organizátor už potvrdenú takú istú plochu ako v septembri minulého roku, pričom účasť potvrdila väčšina najdôležitejších národných a medzinárodných značiek. Veľtrh bude prezentovať rôzne štýly obuvi, kde nebudú chýbať ani avantgardné a rafinované modely a doplnky z jemnej kože.

Dvadsiate piate podujatie veľtrhu sa koná v čase, keď španielsky obuvnícky priemysel mohol posilniť svoju pozíciu na vnútornom trhu, čo zároveň viedlo k zníženiu množstva produktov z iných európskych krajín, ktoré priamo konkurovali tým domácim. Podľa údajov španielskeho colného riaditeľstva import topánok a doplnkov klesol z Talianska o -6,5 %, Nemecka až -26,3 %, Veľkej Británie o -19,2 % a Portugalska dokonca o -31,7 %.

Súbežne s veľtrhom Modacalzado sa tentoraz bude konať aj kožiarsko-kožušnícky veľtrh Iberpiel Peletería, ktorý bol dosiaľ súčasťou veľtrhu módy SIMM. Preložili ho na žiadosť vystavovateľov a na základe rozhodnutia organizačného výboru Iberpiel Peletería. Dôvodom je skorší termín veľtrhu SIMM posunutý na začiatok februára. Okrem toho kožušníkom marcový termín vyhovuje viac a aj téma obuvi viac vyhovuje ich komerčným potrebám.

Sprac. dv

Zdroj Feria de Madrid

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly