Expo riva 2020


V jednote je sila 

Sprac. Darina Vitteková

Zdroj ts  TBLS

Štyri rakúske odborné asociácie sa rozhodli vstúpiť spolu do silnejšieho združenia. Odborné zväzy pre textilný a odevný priemysel a pre kožiarsky a kožu spracovateľský priemysel vytvorili od 11. júna tohto roku spoločný Zväz textilného-odevného-obuvníckeho a kožiarskeho priemyslu (TBLS), ktorý funguje pod vedením novo zvoleného prezidenta Ing. Reinharda Backhausena.

 

Zväz združuje okolo 550 rakúskych spoločností s viac ako 24 000 zamestnancami, obratom viac ako 4 mld. EUR a širokým výberom produktov od technických textílií cez vlákna, tkaniny, bytové textílie až po spodnú bielizeň, pracovné aj športové oblečenie a obuv, nevynímajúc ani kožené autopoťahy.

Zväz si takto posilnil najmä pozíciu rokovacieho partnera vo vzťahu k ministerstvám, kde chce bojovať najmä proti zvyšovaniu daní a za silnejšiu reguláciu finančného hospodárstva. Tiež sa chce podieľať na podpore výskumu a vývoja v Rakúsku.

Zväz bude svojich členov zastupovať nielen na pôde Rakúska ale aj v Euratexe, kde je Ing. Backhausen členom predsedníctva.

Ako sa v správe Zväzu uvádza, textilný priemysel Rakúska dosiahol v polovici roku 2009 vrchol krízy. Na jeseň minulého roka sa začínal pomalý proces rastu v podobe nových objednávok. Napriek tomu klesli objednávky za rok 2009 oproti predošlému roku celkovo o 20%. Podľa slov Backenhausena sa prvé mesiace tohto roku vyvíjajú pozitívne. Okrem boja proti zvýšeniu daní si nový Zväz kladie za cieľ na základe slabého eura posilniť domácich výrobcov namiesto ázijských dovozov.

Slovenský ATOP zanikol ku koncu minulého roka a o sľubovanom dobrovoľnom profesijnom združení nič nepočuť. Slovenská textilná a odevná branža je a zrejme aj zostane odkázaná sama na seba.

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly