Expo riva 2020


GABOR PRESÚVA VÝROBU NA SLOVENSKO 

tS gABOR

Známy výrobca obuvi koncern Gabor presúva celú výrobu vzoriek do závodu v Bánovciach nad Bebravou. Presun súvisí s nedávno oznámeným zatvorením pobočky v rakúskom Spittale koncom roku 2010.

 

Slovenský závod v Bánovciach nad Bebravou sa tak stane jedinou prevádzkou koncernu Gabor, kde sa budú vyrábať vzorky. Časť vzoriek sme vyrábali už koncom roka 2009, už o niekoľko týždňov budeme po technickej i organizačnej stránke pripravení zahájiť kompletnú výrobu vzoriek na ďalšiu kolekciu. V posledných mesiacoch sme prijali 50 nových pracovníkov a radi by sme zamestnali aj ďalších. V súčasnosti prebieha dopĺňanie techniky a reorganizácia priestorov" hovorí Juraj Vodička, konateľ spoločnosti Gabor.

Vlaňajší celkový objem investícií spoločnosti Gabor dosiahol výšku 800 tisíc  EUR, pričom do strojov a zariadení z toho investovala 515 tisíc EUR. Rok 2009 bol pre mnohé exportne orientované spoločnosti veľmi náročný. Aj naša spoločnosť zaznamenala pokles tržieb a nevyhli sme sa zatvoreniu jednej prevádzky. Na druhej strane, sústredenie výroby vzoriek práve v našom závode nám dáva dobré perspektívy do budúcnosti" hodnotí uplynulý rok Juraj Vodička.

V tomto roku spoločnosť Gabor počíta s objemom produkcie na úrovni 2,2 miliónov párov obuvi.

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly