Expo riva 2020


Textilná firma investuje vo Vrbovom 

Zdroj sme.sk

 Ako zverejnil portál sme.sk, na západné Slovensko mieri nová investícia. Textilná firma Bodet & Horst totiž rozširuje vo Vrbovom výrobu a chce vybudovať nový závod na výrobu textilných materiálov za 13,8 milióna eur.

 

V prvej fáze v roku 2010 by sa vďaka investícii malo vytvoriť 25 nových pracovných miest, budúci rok by ich malo pribudnúť ďalších 125. Ako ďalej vyplýva z materiálu rezortu hospodárstva, výstavbu závodu plánuje spoločnosť spustiť už v druhom štvrťroku tohto roka, pričom výroba by sa mala začať v druhom štvrťroku 2011. Až 40 % z celkového objemu investície by pritom mal firme vykryť štát vo forme dotácie na obstaranie dlhodobého hmotného majetku v sume 5,5 mil. eur, ktorú ministerstvo hospodárstva odporúča kabinetu schváliť.

Popredný svetový výrobca pletenín a poťahov na matrace Bodet & Horst pôsobí na Slovensku vo Vrbovom už od roku 2006, kedy spustil výrobu v areáli bývalého pletiarskeho závodu. Spoločnosť Bodet & Horst mattress ticking Verwaltungs, s. r. o. patrí do nemeckej skupiny Bodet & Horst Holding, ktorá je jej jediným spoločníkom. Okrem Slovenska a domáceho Nemecka firma pôsobí napríklad aj v Číne či Spojených štátoch amerických.

Na stránke Profesia sa už pomaly objavujú prvé ponuky práce v tejto firme (pozn. redakcie).

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly