Expo riva 2020


Kabelky, náš poklad 

Sú kabelky tak krásne preto, lebo v sebe skrývajú pokladAlebo sú pokladom samy o sebePodľa prístupu módnych tvorcov aj verejnosti je pravdou druhá verzia. Sú čoraz mnohotvárnejšie, príťažlivejšie a nápaditejšie, pričom však stále cenovo dostupné. Kabelky sú teda prístupným luxusom aj v ťažších hospodárskych podmienkach.

 

V prípade kabeliek nemôžeme hovoriť o trende - ten býva často pravým opakom módneho hitu. Zásadnými sú krása a funkčnosť. V zime 2010/2011 sa budú presadzovať stredné veľkosti, ktoré však budú variabilné v tom, že sa budú dať rozopínať podľa potreby a tak meniť svoj objem. Povrchy materiálov sú pohyblivé, vedľa pololesklých až trblietavých materiálov im osobitosť dodáva reliéf a pokrčené a prešívané efekty, ktoré môžu byť aj v jednofarebnom tóne. Veľmi dôležitý bude motív prepletaných pásikov z usne a zdobenie cvočkami najrôznejších tvarov, ktoré často pokryjú kabelku ako trblietavé krúpy. Samozrejme platí to tiež o Swarowského kamienkoch, ktoré ovládli módny svet. Vo svojej kolekcii ich použila aj talianska firma Braccialini, ktorá sa pohrala aj so zvieracou témou. V jej kolekcii tak nájdeme bielu kabelku v tvare Noemovej archy, alebo leviu hlavu s hrivou vytvorenou strapcami. Strapce budú v zimnej móde celkovo veľmi dôležité, niekedy pokryjú celú kabelku. Ďalším prvkom, na ktorom si dizajnéri vybíjajú fantáziu, sú rúčky. Tie budú retiazkové, avšak z kožených pásikov, prípadne ich budú tvoriť plastické rúrky. Okrem týchto prvkov sa stretneme aj s rôznymi sponkami, riaseniami a zipsami.

Z ponúk nevymizli ani malé večerné listové kabelky a pre pánov sú stále aktuálne aktovky. Klasickou pri nich zostáva čierna a hnedá farba, nájdeme ich aj v iných farebných tónoch, napríklad bordovom, alebo fialkastom. Školské a nákupné tašky budú viacfarebné, zošívané alebo s potlačou. Vedľa čiernej sa tu často stretneme so zelenou a červenou farbou.

V kategórii kabeliek v tejto sezóne narazíme na mnohé, občas až štylisticky prehnane spracované novinky, no ich charakter nám zaručuje, že po nich nielen rady siahneme, ale budeme sa s nimi aj veľmi ťažko lúčiť.

<<1>>

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly