Expo riva 2020


Krokodíly v Cvernovke 

Úspešné repete prehliadky Lenky Sršňovej odštartovalo 16. júna v bratislavskej Galleria Cvernovka. Do jej originálneho prostredia ako stvoreného pre mladé publikum dobre zapadol neformálny Laco Lučenič v úlohe moderátora a prehliadku naživo „odohrala" skupina Puding pani Elvisovej.

 

Lenka Sršňová sa s predvedenou kolekciou predstavila spolu s ďalšími štyrmi slovenskými návrhármi v prestížnom newyorskom klube Espace na Manhattane. Tu sa v máji tohto roku uskutočnil piaty ročník slovenskej módnej prehliadky Slovak fashion night 2010 pod záštitou ministra zahraničných veci Miroslava Lajčáka. Májovú prehliadku, ktorú zorganizoval Generálny konzulát SR v New Yorku v spolupráci s americko-slovenskou Nadáciou +421, sledovalo približne tisíc priaznivcov Slovenska.

Kolekcia Kvety na oblohe a krokodíl (Flowers in the sky and crocodile) príjemne prekvapila aj publikum v Bratislave. Pozitívna energia, ktorú vyžarovala a jej jasné farby rozjasnili prítmie Gallerie Cvernovka. „Samotná Galleria Cvernovka má pre mňa isté čaro. Moja tvorba sa hodí do prostredia industriálnej haly, v ktorej si môžete vybudovať vlastnú scénu a vždy ju vytvoríte inak. Na to, že išlo o moju prvú samostatnú prezentáciu, prišlo veľa ľudí. Veľmi ma potešili pozitívne reakcie na celkový dojem z prehliadky", priznáva Lenka.

Kolekcia inšpirovaná flórou a faunou dýchala bezstarostnosťou a radosťou zo života a bola vytvorená na základe myšlienky, že svet je farebné miesto plné kvetov a slnečného počasia. Ozdoby od šperkárky Radky Kovačíkovej inšpirované faunou - krokodíl, psík, ryba.... ju vtipne a hravo dotvorili.

MR: Vaša kolekcia aj jej predvedenie dokázali dostať do pohody celé publikum. Mali ste pri jej tvorbe také dobré obdobie, alebo ste jednoducho vždy "slnečne" naladená?

L.S.: „Kolekcia Flowers in the sky and crocodile odráža presne to, čo chcem svojou tvorbou povedať. V každej doterajšej kolekcii sa pohrávam s kombinovaním farieb, materiálov, a symbolov. Tá tvorba vychádza z môjho vnútra - sveta, ktorý by som chcela mať okolo seba. Chcem, aby moje modely ľudí povzbudili a aj keď ich mnohí považujú  za šialené a možno výstredné, verím, že aj na Slovensku sa nájdu ľudia, ktorí presne túto polohu módy hľadajú. Keď navrhujem kolekciu, mám svoju víziu a samozrejme, mám radosť z toho, ak sa stane skutočným modelom. Je to pre mňa krásne obdobie, od prvej skice po samotnú prehliadku."

Lenka Sršňová v súčasnosti pracuje v Bratislave a tvorí pod svojím menom. Venuje sa individuálnej tvorbe na zákazku, ale chcela by začať vytvárať aj malé série vždy z aktuálnej kolekcie. Až kým sa nesplní jej sen o dočasnom pôsobení v zahraničí.

<<1>>

 

Bratislava/Darina Vitteková

Foto Jakub Gulyás

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly