Expo riva 2020


Druhá koža – experiment pre každého 

Zentai - to je názov pre veľmi tesné oblečenie, ktoré obopína pokiaľ možno čo najväčšiu časť tela. Jeho tesnosť je mnohokrát zvýraznená aj priehľadnosťou materiálu, z ktorého je odev zhotovený a pre nositeľa sa tým stáva akoby druhou kožou. Práve pre pocit možnej zmeny identity v zmysle určitej anonymity voči okoliu, je najmä v Ázii, odkiaľ pochádza, Zentai mimoriadne obľúbeným.

 

Ideálne obopnutie tela zaručia iba veľmi elastické látky z umelých vlákien, predovšetkým vlákien Spandex® a LYCRA®. Spandex®, v Európe skôr známy pod názvom Elastan, je syntetické polymerické vlákno s výbornými strečovými vlastnosťami. Tento materiál sa pri nosení nekrčí ani nežmolkuje. Zentai sa vyrába v mnohých modelových líniách - od jednofarebných priesvitných i nepriesvitných modelov cez modely so vzormi zvieracej kože, až po viacfarebné vzory šachovníc, prúžkov atď.

Obľúbenosť celotelových odevov Zentai, ktoré nachádzajú tisícky priaznivcov predovšetkým vďaka internetu a internetovým sociálnym sieťam, vzrastá už aj u nás.

Neobmedzené možnosti využitia týchto odevov pre komerčné, reklamné, karnevalové, či tanečné účely, alebo len pre vlastné potešenie, naznačujú ich zvýšený dopyt v budúcnosti. Vyskúšať Zentai je v každom prípade zaujímavý experiment pre každého.

Sprac. Sich

Zdroj a foto Agnea

<<1>>

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly