Expo riva 2020


Ani Popelka by si lépe nevybrala 

Řekneme-li společenská móda, většina žen se zasní a představí si krásný nazdobený sál plný nádherných společenských rób, navržených předními módními tvůrci. Velká společenská móda má svůj vlastní život a plyne nad současnými módními trendy. Převládá zde naprostá individualita řízená vkusem a peněženkou nositelky.

 

Naproti tomu móda pro menší společenské příležitosti, jako jsou koktejly, koncerty, divadelní představení a podobně, velmi podléhá módním trendům. Trendy malé společenské módy pro rok 2011 se navrací ke klasice minulého století. Nejsilnější je inspirace 40. a 50. léty. U koktejlových šatů to jsou ale především léta třicátá, ve kterých vlastně tento typ šatů vznikl.

A teď budou hitem roku 2011.

Klasická černá barva převládá, může však být, hlavně u avantgardních nositelek, nahrazena zářivou akcentní barvou, například jasnou červenou, nebo fuchsiovou. Pro odpůrce černé je připravena tuhová, temná vínová, noční modř a tmavé odstíny fialové. V barvě moc velkou volbu nemáme, zato výběr střihového řešení a materiálů je velmi široký. Kombinace a vrstvení materiálů přináší i další zajímavé efekty. Jednodílné šaty jsou často nahrazovány dvoudílným kompletem z téhož, nebo komposé materiálu.

Nejčastěji se setkáváme s těmito typy šatů a kompletů:

Tubové šaty - přiléhavé šaty se zajímavými střihovými detaily a aranžováním ve stylu Haute Couture.

Zavinovací šaty s jednoduchými i rafinovanými efekty ovinování, jako jsou průsvity a průřezy.

Šaty s těsným živůtkem a širokou sukní, které nezapřou inspiraci širokými sukněmi se spodničkami padesátých let minulého století.

Společným jmenovatelem pro všechny typy šatů a kompletů jsou asymetrická řešení výstřihů nebo délek.

Materiálem číslo jedna je bezesporu hedvábí, a to prakticky ve všech úpravách jako je satén, krepdešín, žoržet, šifon a organza. Hedvábí je přítomno také v zajímavých směsích s vlnou pro zimní měsíce a viskózou a polyesterem pro léto, časté jsou i kovové efekty, převažuje stříbrná. Vedle uni provedení se často setkáváme s tisky, vedle fantazijních geometrických vedou reptilní vzory v temných barvách. Stále aktuální je také kombinace černé s bílou.

Pro rok 2011 jsou připraveny tři trendové délky sukní -  lady délka ke kolenům, která je naprosto univerzální a zároveň velmi módní, délka ke kotníkům pro slavnostnější příležitosti a velmi krátká super mini pro mladé ženy s avantgardním cítěním a perfektní postavou.

<<1>>

 

Nina Provaan 

Foto archiv autorky, MBFW Berlin, Ľvov Fashion Week/Nazarij Boblyk a Cibeles Madrid

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly