Expo riva 2020


Dojmy z Indie 

Postrehy a názory našich obchodníkov, ktorí boli členmi oficiálnej Obchodnej misie, nehovoria o presných číslach a percentách. Sú plné skúseností a nových poznaní indického trhu a Indie ako takej. My vám prinášame aspoň zopár z nich.

 

 

JUDr.Rostislav Dvořák, Vývoj Třešť

„Organizace celé mise ze strany Móda Revue byla na velmi dobré úrovni a informace, které k ní byly zasílány účastníkům byly včasné, úplné a na vysoké úrovni. Velmi si cením také pomoc pana Owena Fernandesa a pana Kamila Chmelára, kteří pomohli účastníkům mise přímo na místě s obchodními kontakty a s řešením některých organizačních potřeb. Agentura AEPC- organizátor veletrhu, měla veškerou organizaci průběhu návštěvy veletrhu pod kontrolou a vše probíhalo přesně dle programu. Celý veletrh odpovídal dá se říci standardní evropské úrovni. Účastníkům byla umožněna schůzka i se zástupci Ministerstva pro textilní průmysl a vedením AEPC.

Přesto, že jsem v dotaznících uvedl, že mne v tomto případě na veletrhu budou zajímat zejména výrobci a prodejci vrchových materiálů, mohu konstatovat, že na veletrhu zcela chyběli. Nicméně pan Owen Fernandes operativně zajistil schůzky s lidmi, kteří se exportu textílií z Indie profesionálně věnují a kteří se plně orientují mezi výrobci v Indii. Již jsem od nich, po návratu v tomto týdnu, obdržel první odezvu na naše obchodní jednání. Na veletrhu jsem se vzhledem ke struktuře vystavovatelů přímo zaměřil na dodavatele košil a drobných příprav pro oděvní výrobu. Jednal jsem s devíti firmami. Myslím, že vzorky a nabídky budou využitelné. Otevřeli jsme rovněž otázky možností Joint-Venture...."

 

Milan Šebeň, SEWIN                                                                                                                

Hľadal som komodity, ktorým sa venujem už 19 rokov (tričká, polokošele, mikiny, šiltovky). Našiel som zo päť takýchto firiem. Kvalita indickej bavlny bola na dobrej úrovni, šitie tiež slušné. Samozrejme sme jednali aj o cenách, začínajúcich od množstva jedného kontajnera. O cene do Hamburgu obchodníci veľmi nechceli hovoriť, všetci svorne predkladali len ceny platné v Indii. Dokonca boli tak flexibilní, že sme si mohli vybrať, či chceme platiť v USD, alebo v Eur. Rezultát: Naša firma ponúka napr. tričká obdobnej kvality za  polovicu, a to ešte nerátam dopravu a clo. Možno sa bude dať ešte o cenách zjednávať, ale pochybujem, že by sa dali dosiahnuť ceny, ktoré máme od nášho dlhodobého dodávateľa tiež z Ázie. Vzhľadom na veľkosť a možnosti indického trhu sa nevzdávame hľadania vhodných partnerov cez nadviazané indické kontakty."

 

Adriana Strieborná, IT Servis, s.r.o. 

„Aj týmto spôsobom sa chcem ešte raz poďakovať za množstvo vynaloženej práce

so zorganizovaním misie ako celej redakcii, tak aj pánovi Owenovi a celému tímu IIGF. Organizácia celej misie a výstavy bola dotiahnutá do detailov. Čo sa týka výstavy, myslím, že zodpovedala európskym parametrom a poskytovala všetky služby, profesionalitu personálu, ako aj vystavovateľov a predávajúcich. Pre mňa osobne bolo zaujímavé vidieť na odevoch kombinácie materiálov, vzorov  a ozdobných prvkov zladené bez gýča, s citom pre farebnosť,  detail a celok súčasne. Bola som prekvapená, koľko citu pre krásu v tých ľuďoch je.

Zároveň mi táto návšteva umožnila nahliadnuť aj do reálneho života Indov, ktorý ako vidno z fotografií, je diametrálne iný ako ten náš, avšak ťažko posúdiť, ktorý je lepší, či pohodlnejší. Avšak vyžarovala z nich určitá spokojnosť a šťastie."

<<1>>

Foto: Adriana Srieborná, Milan Šebeň

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly