Flash


Móda ulice na jeseň - zimu 2008/2009 

V labyrinte veľkomesta

V labyrinte veľkomesta

 

Street Style, teda móda ulice je módny smer, ktorý sa vyvinul ako odozva na vznik veľkomiest. Život v nich vyprovokoval medzi mladými obyvateľmi potrebu pohodlného, praktického a napriek tomu štýlového obliekania. Hoci tento štýl existuje dávnejšie, potreba spomínaných vlastností z neho nevymizla, naopak, rozšíril sa o potrebu hry a zábavy. Neoddeliteľnou súčasťou tohto štýlu sú džínsy.

 

V streetstylovej móde dnes tak žijú spolu široké nohavice samé vrecko a zároveň úzko strihané. Pekný nápad mala značka Durio, ktorá na svoje úzko strihané nohavice použila pokojný žakárový vzor, na reveroch obrátený z pozitívu na negatív. To všetko zodpovedá všeobecnému trendu kontrastov. Nohavice sú päťvreckové, tradične s dvojitým prešitím, ktoré môže byť aj kontrastné. Džínsy sú skôr úzke a strihom bližšie k móde nohavíc. Ich dĺžka sa skôr skracuje k členkom aj pod kolená, a to aj v chladnej sezóne. Takto sa objavujú aj trochu útlejšie pumpky. Stále sú aktuálne tlačené motívy, lemy, dnes sú to aj ruže napríklad zo Swarovského krištálikov. Na celkom športových džínsoch sa môže objaviť aj trblietavé lemovanie, ktoré nájdeme tiež na elegantnom svetríku alebo saku.

Streetstylový štýl je dnes súčasťou života na všetkých úrovniach života ulice, aj tej rafinovanej.

A čo farby? Pri džínsoch zostávajú väčšinou v modrej škále, skôr v tmavších odtieňoch. Pri ostatných je tu celá škála béžových odtieňov až do vojenského zeleného odtieňa kaki, trochu menej k nemu patria aj tmavé tóny.

Street Style však nie sú len nohavice, patrí k nemu celý rad svetrov, búnd, pulóvrov, košieľ a nepohrdne ani viazankou. To všetko patrí k jeho uvoľnenému prístupu k životu, nemenej zameranému štýlovo.

 

 

Svatava Vynal

Foto archív autorky

 


Hugo BossSimply WomanDurioAndy RichardsonApanageBrax


ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly