Expo riva 2020


SIMM s kvalitnými kolekciami 

By Lu

Madrid/Darina Vitteková

Foto autorka

 

Do horúceho Madridu neprúdili v prvé septembrové dni len zástupy turistov, ale aj vystavovatelia s rovnako horúcimi novinkami dámskej módy na leto 2011. Veľkosť veľtrhu (2 haly) a množstvo vystavovateľov aj návštevníkov zodpovedali európskej situácii, či už hovoríme o Francúzsku, Taliansku, Nemecku alebo Čechách.

 

Asi 375  vystavovateľov nie je zanedbateľný počet, ale ani rozhodujúci faktor, podľa ktorého sa veľtrhy hodnotia. Podstatnejší, t. j. kvalita, bol prítomný skoro vo všetkých kolekciách.

Haly 12 a 14 boli interiérovo inovované v duchu medzinárodného smerovania, stánky s modernými stojanmi boli otvorené a zaujalo aj zaujímavo riešené stropné osvetlenie. Takto by mal po architektonickej stránke vyzerať SIMM aj nasledujúce dva roky.

V septembrovom vydaní vystriedala sekcia Moon & Sun (Mesiac a slnko) kolekciami plaviek a spodnej bielizne sekciu kabátov a plášťov z februára, no mala pomerne málo vystavovateľov.

Sekcie prezentovali rôzne štýly, počnúc klasikou cez prestížne značky až po urban štýl, ktorý bol farebne a vzorovo prekombinovaný, no určite schopný osloviť mladšie vekové skupiny spotrebiteľov s extravagantným myslením.

Najpočetnejšia bola sekcia večerných a koktailových šiat. Dlhoročným vystavovateľom je firma Veneno en la Piel, ktorú sme už tradične navštívili a oproti minulosti nás zaujala vyššou kvalitou materiálov aj spracovania. V poslednom roku začala úspešne expandovať aj do niektorých krajín Blízkeho východu.

Nemecký vystavovateľ Blue Seven vyrába detskú a dámsku módu vo vlastnej továrni v Bangladéši s ročným obratom 36 mil. eur. Ako nám povedal manažér pre export Hans Duquesnoy, detskú a dámsku módu vyvážajú do 63 krajín sveta, medzi ktorými nechýbajú ani Čechy a Slovensko.

Český trh je známy aj firme Tranquillo. Ako pre Móda revue povedal jej generálny manažér

Christian Amthor, už šiesty rok vyrábajú  v Drážďanoch módu s tradičnými prvkami nepálskeho folklóru určenú pre mladšiu klientelu. V Čechách majú dva obchody a na SIMMe si našli nových odberateľov. Medzi tradičných vystavovateľov (25 rokov) patrí aj rodinná firma Paca Garcia s ročnou produkciou 200 tisíc kusov. Je toho názoru, že úspech obchodu závisí aj od filozofie, štýlu a spôsobu predaja, a to nielen v španielskej destinácii. Škálu odevných štýlov na veľtrhu doplnili vystavovatelia bižutérie a doplnkov.

Mohli by sme spomenúť aj fakt, že najväčšou zahraničnou účasťou sa mohli pochváliť Francúzsko a Nemecko. Ďalšími zahraničnými vystavovateľmi (hoci ich bolo podstatne menej ako v minulosti) boli Brazília, Belgicko, Dánsko, Grécko, Taliansko a Portugalsko, Veľká Británia a Turecko.

Najbližšie veľtrh SIMM s kolekciami na jeseň a zimu 2011/2012 rád privíta návštevníkov 3. - 5. februára 2011.

01.jpgAntica SartoriaHans DuquesnovAna ToresVeneno el la PielDSC02792  2.jpgDSC02808  2.jpgDSC02842   2.jpgEduardo RoyVeneno en la PielDSC02790  2.jpgDSC02792  2.jpgDSC02808  2.jpgEduardo RoyZ dielne ml. módnych návrhárov

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly