Expo riva 2020


Rozšírením programu sme prekonali krízu 

strana 1 kopie.jpg

Prostějovská akciová spoločnosť H&D, ktorá sa na českom, slovenskom aj ďalších trhoch Európy prezentuje predovšetkým ako výrobca konfekcie a textilu, v posledných rokoch výrazne diverzifikuje svoj výrobný program.

Spýtali sme riaditeľa spoločnosti Ing. Havla, čo ho viedlo k tomuto kroku.

 

 

Ing. Havel: Krizový vývoj v ekonomice vedl k omezení dodávek konfekce a textilu a my jsme  už  v roce 2009 stáli před rozhodnutím, zda-li omezit podstatným způsobem kapacitní schopnosti naší firmy nebo se orientovat na jiné sortimenty i za cenu přidání si práce a starostí. Nechtělo se nám podstatným způsobem rozpouštět dlouho budovaný tým odborníků na přípravu zahraniční výroby,  importní operace a technologii mezinárodní přepravy. Proto jsme se v oblasti textilu zaměřili na rozšíření našeho sortimentu o bytový textil.

MR: Čo všetko ponúkate z oblasti bytového textilu?

Ing. Havel: Nabízíme jednak lůžkoviny, dále kuchyňský, koupelnový i dekorativní textil. V oblasti lůžkového textilu se zaměřujeme na designově výjimečné provedení klasických bavlněných lůžkovin jak pestře tkaných, tak potištěných. Jedná se o nabídku v nižší střední třídě. Co se týče kuchyňského textilu, nabízíme především lněné ubrusy s rustikálními vzory a dezény, ale také prostírání a v poslední době i utěrky. Celý tento sortiment koresponduje s netextilní sortimentní diverzifikací, protože jsme naší nabídku rozšířili nejen o bytový textil, ale i o bytové doplňky a nábytek z exotických zemí na bázi exotických dřev a ratanového proutí.

MR: Takže ste sa pustili aj do nábytku?

Ing. Havel: Ano, i  do nábytku. Snažíme se o jednotný design rustikální orientace. Jak už jsem řekl, dále vyrábíme v oblasti kuchyňského textilu lněné utěrky a tzv. chňapky v soupravách se zástěrami i v individuelním provedení.

MR: Spomenuli ste tiež kúpeľňový a dekoratívny textil.

Ing. Havel: V koupelnovém textilu nabízíme především froté ručníky a osušky.  V dekorativním textilu jsme původně největší nabídku předvedli v záclonách a závěsech, ale postupem času dosahujeme největší obrat v polštářích a podsedácích. Proto je v těchto dvou položkách naše nabídka nejkomplexnější.

MR: Kde si môžu zákazníci tento nový sortiment kúpiť?

Ing. Havel: Nejjednodušším způsobem je možné shlédnout naší nabídku na našem e-shopu pod webovou adresou www.hd-nabytek.cz, ale její poměrně nemalou část v této oblasti odebírá i firma Carrefour Bratislava. České zákazníky upozorňujeme na naši prodejnu v Průhonicích, Náchodě, Prostějově a v Praze v Tescu Eden. V Praze budeme v brzké době otevírat další dvě prodejny a jejich adresa bude opět dostupná na internetových stránkách e-shopu, takže kdo si bude chtít u našeho zboží vyzkoušet tolik potřebný omak, dozví se včas termín otevření těchto prodejen.

MR: Pán riaditeľ, hovorili ste aj o poklese tržieb. Zvýšil sa Vám rozšírením sortimentu obrat? Môžete povedať, že ste prekonali krízu?

Ing. Havel: Nejnižšího obratového výsledku dosáhneme právě v letošním roce a naštěstí máme již zkontrahováno první pololetí roku 2011 zhruba s 15 % dynamikou, takže jsem rád, že mohu konstatovat, že krizové období budeme mít počínaje letošním podzimem již za sebou.

B10890 HN po korekci21.jpgHB10220 PCV.jpgB10350   B11050 CV mix.jpgB10660 sada.jpgnick15.jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly