Expo riva 2020


Unavené nohy? Ľahká pomoc. 

logo.jpg

Düsseldorf/Darina Vitteková

 

Mephisto, nemecký výrobca, ktorého klientelu obohacujú aj zvučné mená svetového šoubiznisu, patrí medzi tradičných vystavovateľov na GDS, ktorí sa snažia neustále zvyšovať užívateľský komfort svojich produktov. Vo svojom výrobnom programe má okrem bežnej a ručne vyrábanej obuvi tiež antistresové a ergonomické topánky. 

 

Antistresové topánky disponujú tzv. Soft-Air technológiou. Ich odrážka je len mierne formovaná do oblúka tak, aby sa noha v topánke nepatrne kolísala a aby sa pri udržiavaní stability trénovali inak netrénované svalové skupiny. Pri tom sa tiež aktivizuje krvný obeh, zlepšuje sa činnosť svalov nohy, zmierňujú bolesti chrbtice a topánka pôsobí antistresovo. Je vhodná pre ľudí, ktorí chcú byť fit aj vtedy, keď už nemôžu aktívne športovat. Topánka má medzistielku, pomocou ktorej sa noha odpružuje. Je integrovaná v päte a v zásade ide o podušku z mäkkého materiálu, ktorá pri zaťažení, respektíve došľape nohu odpruží , čím pôsobí  antistresovo a nohy sú menej unavené", vysvetľuje nám PR manažérka firmy, Katharina Fouqetová.

Ergonomická topánka je už ortopedická, teda zdravotná topánka určená ľuďom, ktorí majú problémy napr. s plochou nohou alebo spadnutým priehlavkom. Topánky poskytujú vysoký komfort aj klimatickou membránou," dodáva.

Čím sa odlišujete od ostatných výrobcov sľubujúcich komfort a chôdzu bez bolestí?

Na rozdiel od iných výrobcov, napr. MTB a iných, sú naše topánky nebadateľne nestabilné, to znamená, že na chôdzu v nich si netreba privykať a môžu sa nosiť celý deň, nie len pár hodín, ako to je pri iných. Zdravotné problémy sa odstraňujú postupne, pomalším, ale plynulým tempom. Okrem toho sme s dizajnérmi dbali na to, aby topánky nemali len vyslovene športový vzhľad. To znamená, aby boli vhodné aj do práce, na nákupy a iné bežné činnosti."

01.jpg02.jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly