Expo riva 2020


Kľúč k dverám veľtrhu 

Upper Styl Show

Düsseldorf/Darina Vitteková

Foto Messe Düsseldorf/GDS/Tillmann a autorka

 

Posledný tohtoročný jesenný veľtrh, ktorý sme navštívili, bol obuvnícky a kožiarsky GDS. Tak ako pred pol rokom sa aj teraz do piatich hál nasťahovalo 780 vystavovateľov rozdelených podľa sortimentu a v dvoch halách vyložilo ponuky na budúcu jar a leto 410 ázijských vystavovateľov veľtrhu Global Shoes. Kľúčom ku dverám každého veľtrhu je spokojnosť, a tak počet vystavovateľov aj návštevníkov mierne presahoval úroveň spred pol roka.

 

Vďaka mnohým zahraničným vystavovateľom GDS ponúkol dobrý prehľad obuvníckej produkcie nielen z celej Európy ale aj zo zámoria, odkiaľ do Düsseldorfu zamierilo aj viac návštevníkov ako v minulosti. Podľa nášho pozorovania bol prvý deň pomerne pokojný, to sa však na druhý deň zmenilo a v halách bolo pomerne rušno. Ako nám v rozhovoroch potvrdili vystavovatelia, pre mnohých je účasť na veľtrhu nevyhnutnosťou už len z dôvodu verejnej prezentácie - nestratiť sa z očí a ukázať, že majú svoje miesto na trhu. Mnohí na vylepšovaní svojich produktov spolupracujú s výskumnými inštitúciami, a preto sa objavilo i veľa noviniek.

Slovensko nezostalo v hanbe a počet zahraničných vystavovateľov obohatilo o troch - firmu  René Plus, s.r.o., ktorá tu vystavovala po prvý raz, firmu Mjartan, s ktorou sme sa tu stretli aj v minulosti a nováčikom na GDS nebola ani Catwalk, s.r.o. Atmosféra bola optimistická, veď v Nemecku sa napospol hovorí o postupnom oživovaní trhu a štatistiky, ktoré uviedli čelní predstavitelia obuvníckych združení a zväzov na tlačovej konferencii, sú tiež sľubné. (Stručný prehľad ekonomickej situácie nemeckého obuvníckeho priemyslu za rok 2009 uvádzame v rubrike Postrehy.)

Hudba návštevníkov lákala do haly 2, kde bolo počas trendových aj firemných prehliadok na vysokej profesionálnej úrovni stále plno. Opustený nezostal ani priestor nazvaný Speakers corner v hale 7. Tam sa konali, až na „Deň predavačiek", všetky prednášky a semináre vedené medzinárodnými odborníkmi, ktorých bolo počas troch dní až dvadsať. Ako podotkla riaditeľka veľtrhu GDS Kirstin Deutelmoser, informácia je pre branžu stále extrémne dôležitá a považujú si za povinnosť ju poskytnúť obchodu ako nadhodnotu. Aj z tohto dôvodu a pravdaže aby mohli vidieť aké štýly a vzhľady móde práve dominujú, sa ako červená niť vinuli koberce sprevádzajúce obchodníkov trendovými výstavkami. Organizátor bol s priebehom veľtrhu veľmi spokojný a verí, že na ďalší veľtrh GDS a Global Shoes, ktorý sa bude konať v dňoch 16. - 18. septembra 2011 príde opäť minimálne 1 190 vystavovateľov.

Hall 6_06.jpgHall 6Summer in the City_04.jpgGDS - DinkenlackerHala 2Hala 3Hala 6Hassia RomikaSummer in the city

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly