Expo riva 2020


Koncentrácia veľtrhov je nevyhnutná 

Düsseldorf/Darina Vitteková

Foto autorka

 

Organizátor veľtrhu GDS sa netajil spokojnosťou nad jeho priebehom a rovnako dobre veľtrh pôsobil aj na návštevníkov. Čo je za týmto, na súčasné pomery úspešným podujatímRiaditeľ marketingovej komunikácie a člen predstavenstva Igedo Company, Thomas Kötter v rozhovore pre Móda revue.

 

V rámci podpory exportu existuje podpora účasti na zahraničných veľtrhoch, ktorá však pre miestne veľtrhy neplatí. Napríklad na CPM Moskva majú nemeckí vystavovatelia veľký spoločný stánok. Za rok sa poskytuje podpora účasti na približne 200 veľtrhoch. Okrem toho dotácie poskytujú aj jednotlivé spolkové krajiny."

 

MR/V Európe postupne prebieha proces koncentrácie veľtrhov - módnych aj obuvníckych. Ako vnímate z Vášho pohľadu túto situáciu?

Musíme si uvedomiť, že marketingové finančné balíky organizátorov nie sú nekonečné. To znamená, že mať v každej krajine jeden veľtrh len kvôli značke nie je z dlhodobého pohľadu správna cesta. Je len logické, že prichádza k procesu koncentrácie. V obuvníckej branži smeruje k Taliansku a Nemecku. Aj odevné veľtrhy prechádzajú procesom diferenciácie. Trh sa jednoducho prečisťuje."

 

MR/Igedo má za sebou prvý ročník nového veľtrhu CPI Istanbul. Ako ho hodnotíte?

CPI dopadlo veľmi dobre, vystavovateľov síce nebolo toľko, koľko by sme si priali, ale na jeho uvedenie na trh to stačilo. Úspešné boli aj sprievodné programy, najmä gala prehliadka.

Keď hovoríme o aktivitách Igeda a jeho veľtrhoch, či už je to CPI Istanbul alebo CPM Moskva, je treba si uvedomiť, že sa nachádzame v oblasti troch rôznych kultúr. Nákupcovia nepôjdu na veľtrh do Nemecka z rôznych dôvodov - buď potrebujú vízum, alebo neovládajú jazyk, prípadne termín veľtrhu koliduje s nejakým sviatkom ako je napríklad Ramadán. Toto všetko treba rešpektovať. Nákupca totiž nepôjde tam, kde sa nevie dohovoriť a kde sa cíti cudzo, bude obchodovať tam, kde sa cíti doma. Z tohto hľadiska majú tieto veľtrhy svoje opodstatnenie."


 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly