Expo riva 2020


MODA UK 

Birmingh. Fluo

Birmingham/MK

Foto archiv

 

Letně poklidná afmosféra vítala návštěvníky Národního výstavního centra NEC v anglickém Birminghamu, kteří se účastnili nebo jen navštívili třídenní přehlídku módy a obuvi. Doba, kdy veletrhy módy a textilu v Evropě zaplňovaly rozsáhlé výstavní areály a přilehlá parkoviště praskala ve švech", je dávno pryč a stejně tomu bylo i v Birminghamu, ktorý po utlumení tradiční módní akce v Harrogate převzal na britských ostrovech taktovku.

 

Akce představila jak segment prádlo/plavky, tak i oblast lehké, sportovní a účelové konfekce, či  oděvních doplňků. Samostatný prostor zaujímala vcelku silná prezentace producentů obuvi a výrobků z kůže.

Technicistní vzhled samotné haly, doplněný až na výjimky (Triumph, After Eden, Camel) jednotnými stánky značně zastaralé konstrukce, samotné akci příliš nepomohl. Naopak bylo třeba ocenit ne vždy obvyklý dostatek světla, který umožňoval prohlížet kolekce v reálných barvách. Samozřejmostí bylo bílé molo se 180-ti místy k sezení, na kterém kromě přehlídek probíhaly i pracovní workshopy. Těm byla věnována nemalá pozornost, přičemž témata reagovala na v současnosti aktuální otázky jako jsou kupříkladu marketink v době sociálních sítí nebo úskalí a výhody globální výroby.

Samotné módní přehlídky, aspoň co se branže prádlo/plavky týče, značně trpěly nevhodnou typologií předvádějících modelek. Přehlídky byly koncipovány v osmi ucelených tématických blocích po deseti modelech. Potvrdily již v lednu v Paříži patrný návrat k jasnějším a zářivějším barvám, včetně nějakou dobu zapomenutých fluorescentních barev (plavky). U prádla prožívají postupnou reinkarnaci kalhoty se středně vysokým pasem či  střihy a´la Brief.

Segment spodní/noční prádlo a plavky nabídl kolekce řady převážně evropských, ale i světových výrobců, avšak povětšinou prostřednictvím svých obchodních zastoupení, či za pomoci rozhodujících odběratelů. Nechyběly ani značky ze sousedního Polska. Nejinak tomu bylo i u dalších položek: nomenklatury - konfekce, nebo obuvi.

Malý prostor byl bohužel věnován doprovodnému programu v podobě trendových fór a jiných zdrojů informací. V této oblasti je již brněnský Styl dále a lze říci, že i atmosférou, aktivitou nákupčích a úpravou výstavních hal se akci Moda UK minimálně vyrovná.

MODA UKMODA UK

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly