Expo riva 2020


Plavky na jar a leto 2011 

Dolores Cortes

Nina Provaan

Foto Mercedes Benz Fashion Week a Madrid Cibeles

 

Hravosť, živá farebnosť a optimistická nálada - to charakterizuje odevné trendy na jar a leto 2011 a plne sa uplatňuje vo vzorovaní všetkého, čo súvisí s kúpaním. Je naozaj obdivuhodné, čo všetko sa dá urobiť s tak malým kúskom odevu, akým plavky nepochybne sú, o čom svedčí nespočetné množstvo tvarov, vzorov, rafinovaných a prekvapujúcich detailov.

 

Mať v šatníku len jedny plavky už naozaj nestačí, veď stále vznikajú nové príležitosti, kedy a kam sa dajú obliecť a tie by sme mali striktne rozlišovať. Boom veľkých krytých bazénov a akvaparkov priniesol so sebou celkom nové možnosti ako tráviť voľný čas a tiež rast obľúbenosti dvojdielnych plaviek zvaných tankiny. Jedná sa o športovejší variant dvojdielnych plaviek praktickejší na celodenné nosenie pri bazéne, pri ktorom sa na prvý pohľad často ani nepozná, že ide dvojdielny model. Ak má horný diel tankín strih pánskeho tielka alebo trička, menia názov na camikiny. To už ide skôr o športový odev než o plavky.

Strihové riešenia nohavičiek a živôtikov jedno aj dvojdielnych plaviek sú rozmanité. Tvarovanie horných dielov ovládla asymetria, najčastejšie zastúpená jedným ramienkom. Asymetricky sa umiestňujú aj potlače a farebné kombinácie. Nohavičkový diel je často vyšší, siaha až do pása alebo ľahko pod pás, najnovšie má aj zvýšený pás. Výrez nohavičiek pri stehnách je väčšinou menej otvorený, časté sú aj krátke nohavičky - šortky. Niekedy ich dopĺňa mini suknička, a to nielen pri väčších veľkostiach.

Odvážne a nič nezakrývajúce bikiny samozrejme z pultov nezmizli a ich najnovším variantom sú tzv. bandiny, kde podprsenku nahrádza len elastický pásik inšpirovaný stuhou do vlasov.

Optimistická farebnosť sezóny jar a leto 2011 sa plavkám ideálne hodí. Dominuje ružovofialová, tyrkysová, námornícka modrá a niekoľko odtieňov žltej farby, no rovnako nevyčerpateľná je aj čierna a čierno-biele kombinácie. Farebné potlače upútavajú naturalizmom a vtipnými momentmi prekvapenia. To všetko korunujú veľmi zaujímavé a precízne detaily - zberania, výšivky, paspulky a čipkové aj sieťované vsadenia. 

Netreba zabúdať, že na každé miesto patrí správny kúpací úbor. Napríklad mini bikiny sa nehodia do akvaparkov a krytých bazénov, no oblečené na ideálnej postave vyniknú na piesočnatej pláži.

Dolores CortesAqua di LaraAntonio AlvaradoDolores Cortes-Poko PanoMontse BassonsMontse BassonsDolores CortesAraujoMBFWMBFWMBFWMBFWMBFWAraujoAraujo

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly