Expo riva 2020


Úplety na jar a leto 2011 

ICI Berlin.jpg

Nina Provaan

Foto Mercedes Benz Fashion Week, Madrid Cibeles

 

Úpletové materiály, ktoré sú tak veľmi príjemné na nosenie, cestovanie aj údržbu, sa pre nás už dávno stali samozrejmosťou. Málokomu však napadne, že sú v dámskych šatníkoch v istom zmysle novinkou. Keď v roku 1916 návrhárka Coco Chanel prvý raz použila na dámske šaty vlnený úplet pôvodne určený na vojenskú spodnú bielizeň, zrejme netušila, akú veľkú odevnú revolúciu rozpúta.

 

V druhej polovici minulého storočia si úplety vďaka novým syntetickým materiálom vydobyli na módnom poli popredné postavenie a udržali si ho dones. Nové technológie, nové vlákna aj suroviny z nich vyrobené vytvorili nepostrádateľný materiál nielen pre ženy a deti, ale aj pre mužov.

Leto 2011 tomuto materiálu naozaj dopraje. Na jednej strane pôjde o jednolícne úplety najčastejšie z viskózy, hodvábu a rôznych zmesí, ktorým pristane jasná, živá a žiarivá farebnosť. Navyše sa vďaka prímesi polyesteru na ne dá bez problémov tlačiť sublimačnou tlačou a práve výrazne farebné potlače s naturalistickými prírodnými, fantazijnými a geometrickými motívmi budú letným hitom. Ďalšou novinkou sú potlače s efektmi kovov, najmä zlata, ktoré krásne ladí so slnečnou žltou. Uplatnia sa na jednoduchých šatách a tunikách, ale tiež na aranžovaných a zavinovacích živôtikoch, splývavých sukniach a širokých nohaviciach, ktoré sa neúprosne tlačia na módnu scénu.

Svoje miesto však na druhej strane stále majú aj hrubé úplety s prvkami ručnej práce, pri ktorých z materiálov prevláda bavlna a hodváb.

Hru s očkami môžeme pozorovať ako na živôtikoch, tak aj na kabátikoch a šatách.

LaLa Berlin.Adolfo Dominguez.ArrondissementAqua DilaraPilar Vidal.By Lu.Pilar VidalLaLa BerlinLaLa Berlin.Cati SerraSita Murt.Pause CafeAdolfo DominguezMiguel PalacioMaria KeFishermanSleepoverCati SerraFederico SangalliArt Go´denFederico SangalliFederico Sangalli

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly