Expo riva 2020


Spodná bielizeň na rok 2011 

12 olaf benz.jpg

D Club Praha

Foto Nguyen Ngoc pre Salon International de la Lingerie

 

Bielizeň má v našich šatníkoch výsostné postavenie. Sme s ňou úzko spätí, veď je najintímnejšou vrstvou nášho odevu. Už preto musí spĺňať viacero funkcií - musí nás rozmaznávať, podporovať formy a musí byť aj krásna. Kritéria príjemného dotyku poskytujú prírodné materiály aj novodobé formy chemických syntetických vláknových produktov spracovaných do tkanín a pletenín s pridanými hodnotami.

 

Okrem príjemného dotyku prinášajú  aj vysoko funkčné vlastnosti ako je ochrana, savosť, priedušnosť, antibakteriálne účinky, permanentná vôňa a mnoho iných. Dôležitým prvkom sú premyslené strihové konštrukcie, ktoré podporia a udržia žiadaný tvar a nemučia telo. Ruka v ruke s technickými parametrami potom kráča krása, ktorá môže byť nielen ozdobná, romantická a zmyslená, ale aj športová a jednoduchá. Bielizeň podlieha módnym trendom ako vo farebnom, tak aj v tvarovom výraze a môžeme ju rozdeliť do štyroch inšpiratívnych tém.

 

ETNICKÉ INŠPIRÁCIE

Multikultúrny svet je inšpiráciou pre trendy s folklórnymi odkazmi, ktoré sa prejavia ako vo farbách, tak i v ozdobných efektoch. Dôležitú úlohu tu hrá znovuobjavený vzhľad ručnej práce. Dôraz sa kladie na prírodný charakter, prirodzený ohmat, štruktúry, nerovnosti a lesklé a matné povrchy v prírodných farbách. Farebná paleta bude intenzívna s folklórnym podtextom ako sú teplé hnedé tóny, terakotová, azúrová modrá, tyrkysová a zelená. Bielizeň bude zmyselná aj romantická.

 

MYSTICKÉ NÁLADY

Téma vyjadruje magickú a tajomnú atmosféru s neobarokovými náladami. Tento silno zmyselný námet sa sústredí na priliehavé formy vytvorené z veľmi sofistikovaných materiálov s poetickými detailmi. Materiály budú luxusné a drahé, často zdobené ornamentálnymi barokovými vzormi a romantickými kvetmi. Elegancia saténov, damaskov a transparentných voálov v dymových odtieňoch vytvorí vzhľad luxusu a zmyselnosti.

Farebná paleta bude plná intenzívnych až dekadentných odtieňov - burgundská červená, dramatická čierna, fialová a bronzová. Škálu doplní telovo béžová, hnedá, zelenastá a šedé odtiene. Sofistikovaný vintage štýl šnurovačiek bude určený na živôtiky vo veľmi ženskom štýle s benátskymi čipkami a flitrovými detailmi. Objavia sa extravagantné barokové motívy, ornamentálne a štylizované námety arabesiek, pančuchy s podväzkami a samonosnými čipkovými lemami.

 

ODRAZ VEĽKOMESTA

Mestské vplyvy sú prirodzene inšpirujúce aj pre bielizeň. „Street style" je pre ňu základom a ovplyvňuje ju svojou pochybnou estetikou motívov grafiti a recyklovanými „urban" elementmi. Táto skupina je určená mladým zákazníkom, ktorí chcú byť „cool a trendy" najrôznejšími miš-maš kombináciami.

Aj farebná škála vyjadruje silné trendové zameranie - temné tóny atramentov a šedé odtiene kontrastujú s energickou jasnou striebornou, trávovo zelenou, modrou a červenou, naviac obohatenými žiarivými neónovými farbami.

Z materiálov sa budú využívať nezvyčajné povrchové úpravy a lakované povrchy, patina, devastácia, či vysoká transparentnosť.

 

VOĽNÝ ČAS A ŠPORT

Téma s vysokým športovým a funkčným nábojom, ktorý zdôrazňuje zdravý spôsob života a pohyb. Aktivity v prírode sa inšpirujú nomádskou kultúrou a zakladajú si na autenticite. Výsledkom je mix fantázie s potrebou náhrady strateného sveta a výzvou k dobrodružstvu.

Spodná bielizeň na trávenie voľného času bude vysoko funkčná s ochrannými faktormi a vysokým stupňom komfortu. Farby budú energické a jasné - modrá oceánu, lesná zelená, tyrkysová, oranžová, béžová.

nichole de carle-male.Agathe-et-ses-PrincesBody-WrapCyellSleepoverLizolaf benzFauvemarques.olaf benz.My-Way-LegwearGonzales UnderwearGracia-RimAnita ComfortLiscaSleepoverValerie-PrestigeWacoal

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly