Expo riva 2020


Od ručnej výroby korzetov k medzinárodnej značke Felina 

Základný kameň firmy Felina položil v roku 1885 v malom dome v Bad Rappenau Eugen Herbst. Odvtedy prešla táto známa značka bielizne kus cesty, na konci ktorej stojí krásne 125. jubileum.  Akých bolo týchto 125 rokov?

 

Už päť rokov po založení šijacej dielne na korzety firmu z dôvodu lepšieho logistického napojenia preložili do Mannheimu. V roku 1928 už zamestnávala 660 pracovníčok a pracovníkov, pričom sa jej osadenstvo z 90 % skladalo práve zo žien a Felina sa tak stala priekopníkom ženskej práce v Mannheime. V noci z 3. na 4. júna 1944 bol pri bombovom útoku areál továrne vo veľkom rozsahu zničený a po skončení vojny ho museli prakticky nanovo vybudovať. V roku 1955 už celková plocha pracovných priestorov presahovala  20 000 m2, čím sa Felina stala druhou najväčšou továrňou na korzety v Spolkovej republike Nemecko.

Pri 75-ročnom výročí firmy v roku 1960 pre Felinu pracovalo už 2 500 zamestnancov a v roku 1982 ju prebrala švajčiarska skupina investorov, ktorá vo Wettingene pri Zürichu založila  Felina International AG. Felina GmbH v Mannheime je jej 100% dcérskou spoločnosťou a operatívnou centrálou.

V prvých rokoch nového tisícročia sú nastavené mantinely veľmi úspešného rozšírenia jestvujúceho portfólia výrobkov. Ku klasickým korzetovým výrobkom značky Felina Body Forming v roku 2005 do obchodov pribudla nová kolekcia spodnej bielizne Conturelle by Felina, ktorá od zvyčajných až po veľké veľkosti košíčkov (s rozpätím od A po H) spĺňa aj najvyššie nároky na kvalitu a estetiku.

Vývoz do viac ako 60 krajín dnes riadia vlastné distribučné spoločnosti, ktoré majú svoje zastúpenie v 17 krajinách sveta.

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly