Expo riva 2020


S váhou rastú naše nohy 

Zdroj: DSI

 

Pre niekoho vášeň, pre iných nutnosť, či praktická ochrana pre nohy. Niekto ich má stovky a iný len svoje dva páry. Niekomu sú ľahostajné, pre iných sú ako fetiš. Počas celého života ich nosíme na každom kroku. Topánky.

 

Sú s nami stále, vlastne po celý deň, no napriek tomu o nich vieme veľmi málo. Málo o tom, kde boli vyrobené, z akého materiálu, a tým pádom ešte menej o tom, či nám budú sedieť. Štatistika napríklad ukazuje, že 80 % Nemcov nosí topánky, ktoré sú buď príliš široké, alebo príliš úzke. Pri nosení takýchto topánok riskujeme trvalé poškodenie zdravia. DSI (Nemecký obuvnícky inštitút) skúmal asi 5200 mužov a žien. Výsledky výskumu poukazujú na to, že ľudia stále viac naberajú na váhe, takže nohy sú stále širšie a topánky pre nich čoraz užšie. Klienti majú síce tendenciu primeriavať si topánky, ale keď dĺžka sedí, neriešia, či im nie sú úzke. Vedci prišli na to, že za bolesti chrbta či hlavy môžu aj trvalo ohnuté prsty v topánkach.

Dámske topánky od veľkosti 41 a viac sa nedajú tak ľahko zohnať a aj muži čoraz častejšie potrebujú topánky väčšej veľkosti. Žiadaná je aj špecializovaná obuv pre veľmi široké alebo naopak úzke nohy. Podnikanie s „vhodnou, na mieru šitou obuvou"  podporujú zodpovední výrobcovia  obuvi. Tí garantujú, že ich topánky budú anatomicky správne tvarované a vyrábané podľa najnovších predpisov vytváraných skúmaním nôh, materiálu a tvarov. Zároveň sa zaručujú poskytovať aj vysokú kvalitu poradenstva predajným personálom, ktorý pravidelne absolvuje odborné školenia.

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly