Expo riva 2020


Nie je kožuch ako kožuch 

Bratislava/Darina Vitteková

Foto AKS

 

Hotel Carlton v Bratislave poskytol večer 19. októbra 2010 strechu nad hlavou bohatstvu a luxusu. Ako inak by sme aj mohli označiť módnu prehliadku Asociácie kožušníkov Slovenska združujúci slovenských výrobcov kožušinových výrobkovNie je ich síce veľa, ale každoročne dokazujú, že sú majstrami svojho remesla. Bolo to tak aj tentoraz, keď sa na móle vystriedali modely zákazkových salónov Révay, Mipel a.s., KARA Slovakia-WT a Lisca Bratislava s.r.o.

 

Pred preplneným hľadiskom prvý model predviedla Mariana Ďurianová a na móle sa ďalej

striedali kožuchy obrovských finančných hodnôt zhotovené z nutrie, bizamu, perziánu, norky, soboľa, španielskeho velúru, prírodného aj farbeného králika, ale aj líšky a činčily.

Už dávno platí, že nie je kožuch ako kožuch, zvlášť keď sa táto odevná súčasť stala nielen ochranou pred chladom, ale vďaka zručnosti majstrov kožušníkov zdobí ženy rovnako ako šperky. Tie z dám, ktoré chceli investovať do takéhoto luxusného odevu, si mohli vybrať spomedzi elegantných plášťov cez krátke kabátiky s kapucňou a bundičky, až po vesty a kreácie určené skôr mladším spotrebiteľkám. Okrem kombinácie s kožou a látkou a najmä čipkou sme mohli vidieť aj nezvyčajné spojenie soboľa s velúrom a norkou.

Asociácia kožušníkov Slovenska je od roku 2003 členom medzinárodnej kožušníckej federácie IFTF, medzi ktorej najvýznamnejšie aktivity patrí zavádzanie a presadzovanie značenia kožuchov autorizovanou značkou OA (Origin Assured - pôvod overený). Toto označenie spotrebiteľovi oznamuje, že kožušina pochádza z krajiny, kde platia jednotné smernice a štandardy upravujúce výrobu kožušín. To znamená, že v danej krajine sa rešpektujú etické otázky a kvalitatívne štandardy vrátane otvorenosti vo všetkých otázkach, a to od starostlivosti o zvieratá až po ich pôvod.

IMG_4878_resize.JPGIMG_4823_resize.JPGIMG_4764_resize.JPGIMG_4703_resize.JPGIMG_4648_resize.JPGIMG_4640_resize.JPGIMG_4599_resize.JPGIMG_4547_resize.JPGIMG_4507_resize.JPGIMG_4429_resize.JPGE08U5745vuu  2.jpgE08U5713vvvvuu   2.jpgRévay2.jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly