Flash


GDS a Global Shoes pozývajú 

GDS.

Obrat obuvi v Nemecku dosiahol za prvých deväť mesiacov minulého roka 11,5 miliardy euro, je teda predpoklad, že tieto čísla sa druhotným spôsobom odzrkadlia aj na blížiacich sa veľtrhoch GDS a Global Shoes v Düsseldorfe. Prípravy na veľtrhy vrcholia a od 16. do 18. marca sa v Düsseldorfe stretnú odborníci z obuvníckej a kožiarskej brandže.

 

Niektorí prídu ako vystavovatelia, iní ako návštevníci, všetkých však bude zaujímať módna obuv na jeseň a zimu 2011/2012. Prihlásených je 780 vystavovateľov z viac ako 30 krajín na oboch veľtrhoch s približne 1850 kolekciami. Zároveň s GDS sa bude konať v priľahlých halách veľtrh Global Shoes s približne 410 vystavovateľmi.

Rozloženie do segmentov zostáva ako v minulosti - Premium, Svet športu a denimu, Kids s detskou

obuvou a White Cubes ap. Zmeny nastanú v sekcii Premium, kde v architektonicky moderne riešenom priestore dostanú priestor nové mladé značky.

Očakávame znovu všestranné a predovšetkým široko poňaté podujatie s pútavou zmesou obuvníckych lídrov trhu,  ako aj malých a nových značiek," hovorí riaditeľka GDS Kirstin Deutelmoserová. „Už teraz máme zaujímavú medzi bilanciu - evidujeme vysoký záujem o všetky segmenty, mimoriadne veľký záujem je o segmenty Premium a mladá móda. Preto sa na marcový termín pozeráme s optimizmom,"  dodáva. Tí, ktorí pôjdu za vopred vytipovanými vystavovateľmi si budú musieť na pomoc zobrať zoznam vystavovateľov, pretože niektoré značky sa tentoraz presťahovali do iného segmentu, prípadne vystavujú dámsku, pánsku aj detskú obuv v jednom stánku.

Je známe, že GDS si dáva záležať na sprievodných programoch, čím sa odlišuje od ostatných veľkých obuvníckych veľtrhov. Na marec je pripravených 20 seminárov, na ktorých budú prednášať medzinárodní odborníci, ako aj módne prehliadky všetkých štýlov.

GDS začalo už koncom minulého roka posilňovať svoje online aktivity. Webová stránka www.gds-online.com má novú úpravu. Už na jej titulnej stránke sa priebežne objavujú novinky ako o známych značkách, tak o trendoch a umožňuje tiež interaktívnu komunikáciu brandže cez sociálne siete Facebook a Twitter.

Návštevníci by nemali váhať so svojou registráciou. Tí, ktorí sa vopred zaregistrujú online, majú totiž vstupenku zadarmo.

dv

Ilustračné foto Messe Düsseldorf/GDS/Tillmann

GDS North Entrance


 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly