Flash


Móda pre plnoštíhle na leto 2011 

Elena Miro Milano 2.jpg

Módne trendy na jar a leto 2011 sú veľmi optimistické - plné farieb a výrazných vzorov. Možno by niekto mohol namietať, že to nie je to pravé pre plnšie postavy. Práve naopak, ak sa pozrieme na prehliadkové móla firiem špecializovaných pre moletky, tak tie naozaj žiaria farbami a vzormi.

 

Väčšie veľkosti začali brať na vedomie aj takí poprední návrhári, ktorí na ne dosiaľ zabúdali. Jeden príklad za všetkých - Karl Lagerfeld, ktorý sa ešte len nedávno vyjadril, že prehliadkové móla patria štíhlym modelkám, zmenil názor a na prezentáciu jarnej kolekcie pre firmu Chanel prizval plnšiu modelku. Najďalej sa dostal americký kontinent, kde už po druhý raz s veľkým úspechom New York, Los Angeles a Kanada hostili Full Figured Week - stretnutie firiem s ponukami pre plné postavy.

Posadnutosť nezdravou štíhlosťou, ktorá sa začala v 90. rokoch a pokračovala aj v prvom desaťročí nového tisícročia, pomaly, ale isto ustupuje. Nové trendy prinášajúce návrat elegantného a príjemného štýlu 50. rokov minulého storočia takisto prajú plnším postavám.

Širšie sukne s dĺžkou okolo kolien a do polovičky lýtok ideálne schovávajú  širšie boky, zvýšený pás umožňuje zvýrazniť plné prsia. Zavinovacie efekty na živôtikoch a tiež sukniach vytvárajú ďalšie možnosti, ako sa vyrovnať s nepredvídateľnými zradnosťami plných postáv.

Reminiscencie na 80. roky minulého storočia prinášajú uvoľnené strihy šiat a najmä veľký návrat košieľ! Košeľa vo všetkých dĺžkach a zo všetkých možných materiálov je ideálnou časťou odevu moletiek. V predĺženej dĺžke nahradí šaty, v trojštvrťovej dĺžke do pol stehien ponúka zaujímavé varianty riešenia so sukňami aj legínami.

Veľké kvetinové a geometrické vzory a bordúry, rovnako ako drobná optická potlač ozvláštnia jednoduché puzdrové polopriliehavé šaty s dĺžkou okolo kolien.Tieto šaty so zaujímavo riešenými výstrihmi, často aj asymetrickými, bez rukáva alebo s krátkym rukávom, doplnené bolerkom alebo kabátikom z rovnakého materiálu a vzoru či farebné, majú veľkú šancu stať sa hitom sezóny a posunúť módu pre moletky bližšie k módnemu výslniu. 

Nina Provaan, foto MBFW Berlin a Igedo/Tillmann

Elena MiroElena miroOpen EndMona LisaMaximaElena miroElena miroElena MiroBebas ClosetAprico

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly