Flash
Expo Riva  november 2019


Šport ako samovražda? 

Pre niekoho je šport samovraždou. Naozaj však len pre niekoho, pretože krajinami sa šíri nový zdravotný trend smerujúci k športu. Vývin a zmena spoločenských hodnôt vedú k zvýšenému zdravotnému povedomiu obyvateľstva, ktorému dominuje dobrá fyzická kondícia, vyrovnanosť, krása a mladosť.

 

Znižuje sa tým počet návštev u lekárov, pretože športová činnosť významne pôsobí pri prevencii chorôb. A to sa odráža, samozrejme, aj na obratoch fitnes štúdií, organizátorov športových a relaxačných pobytov a predajcov biovýživy. Veľkú obľubu si získala turistika. Čoraz viac ľudí chodí pravidelne na túry alebo dlhé prechádzky, čím odbúravajú stres a budujú si fyzickú kondíciu. Len v Nemecku vydali ľudia v roku 2009 na tieto účely 20 miliárd eur. Ľudia investujú do oblečenia, ktoré im dá pocit pohodlia pri športe, aj do nových technológií, ako sú napríklad lyže „rockerky".

Rocker lyže majú špičky aj päty mierne dohora, čím sú celé v tvare mierneho oblúka. Pripomínajú tak vodné lyže a doslova „plávajú" po snehu. Ťažisko váhy a tlaku nohy sa sústreďuje na stred lyže, kontaktná plocha so snehom je kratšia, čím sa zvyšuje točivosť lyže a výtlak. Preto sa „rockerky" na tvrdom upravenom povrchu zjazdoviek dajú ťažšie ovládať. Vhodnejšie sú do mäkkého alebo pra- chového snehu aj na jazdenie mimo zjazdoviek, pretože špička sa tak ľahko nezabára. Vyrábajú sa aj kombinácie rocker a tradičných lyží pre tých, čo chcú jazdiť na zjazdovkách aj mimo nich. Rocker lyže budú hitom na veľtrhu ispo. Zrejme sa tu nenájde výrobca, ktorý by ich už nemal v ponuke.

Sprac. dv

 

 

 

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly