Flash
styl august 2019


Mať uši aj oči vždy otvorené 

S. Solterer

Chcela študovať umenie, no dnes je vďačná, že vyštudovala marketing. Nevedela si nájsť zamestnanie, no dnes je vďačná, že jej osud prihral do cesty firmu Ikea. Napriek tomu jej pracovný život napĺňajú outlety. Sú jej prácou, jej koníčkom, jej zábavou. Roky pracuje na pozíciách vrcholového manažmentu firiem a tvrdí, že manažment má v sebe veľmi veľa kreativity.

 

Reč je o Director Business Development (riaditeľke obchodného rozvoja) D1 Outletu Bratislava  Susanne Solterer, ktorá bude mať na svedomí uvedenie do prevádzky prvého slovenského outletového centra pri Senci, neďaleko Bratislavy. Pani Susanne si medzi sviatkami našla na nás čas a práve, keď za oknami tíško padal sneh, sme sa pozhovárali pri káve.

 

Takže po materských povinnostiach ste prvé pracovné skúsenosti zbierali v Ikei?

 „Áno, tu som si začala budovať kariéru. V Ikei som bola skoro 13 rokov a mám na toto obdobie veľmi pekné spomienky. Získala som tu neoceniteľnú prax a dobrých kolegov, s ktorými som dodnes v kontakte a dokonca sledujem ich kariérny postup, v niektorých prípadoch medzinárodný."

 

A potom prišli na rad outlety?

„Tri roky som bola v bratislavskej Ikei v pozícii obchodnej manažérky, ešte bola na Tomášikovej ulici, keď do designer outletu v rakúskom Parndorfe hľadala americká spoločnosť manažéra so skúsenosťami. Ukazujúc na zelenú lúku mi americký riaditeľ spoločnosti McArthur Glen povedal: „Susanne to bude tvoje outletové centrum."  Parndorf sme začali budovať doslova z ničoho. Dnes, po dvanástich rokoch je to veľký príbeh o úspechu. Neskôr som robila ešte jeden holandský projekt a po jeho postavení som bola vo funkcii hlavnej manažérky spoločnosti McArthur Glen pre Rakúsko, Holandsko a Nemecko."

 

V koľkých krajinách ste budovali outlety?

„Vo Švajčiarsku, Holandsku a samozrejme som spolupracovala na niektorých častiach v Rakúsku aj v Taliansku a naposledy v Chorvátsku."

 

Máte za sebou veľa úspešných projektov. Zrejme sa na tomto úspechu podieľala aj radosť z práce.

 „Samozrejme, inak by som to nerobila. Ale pravdupovediac na Slovensku pracujem naozaj rada. Máme tu dobrý tím a ja mám dobré kontakty z predošlých pôsobísk. Dobre sa mi pracuje aj pre IPEC. Je to skúsená a silná spoločnosť, ktorá je medzinárodne činná a ktorá už zrealizovala 1 milión m2 plôch. A to nie je také bežné."

 

Outlety navštevujete len pracovne alebo tu aj radi nakupujete?

„Aj rada nakupujem, ale keď som v zahraničí, chodím po outletových centrách, porovnávam, pozerám sa, ako to tam funguje, a pretože poznám veľa ľudí z brandže, tak ich navštevujem a zhováram sa s nimi. Je to moje hobby."

 

Susanne Solterer je sympatická blondína, naše posedenie bolo uvoľnené a z celého jej prejavu bolo zrejmé, že sa vo svojej práci cíti ako ryba vo vode. Jej skoro dennou trasou je  Viedeň - Bratislava a prácu končieva o šiestej. Napriek tomu si nájde čas aj na svojho druhého koníčka, golf. Je čas na poslednú otázku.

Vyplynulo vám z doterajšieho života nejaké životné krédo?

„Mojím životným krédom je mať vždy otvorené uši aj oči na zachytenie novej životnej šance. Ja som mala v živote šťastie na stretnutia so správnymi ľuďmi, ktorí ma v správnom momente priviedli k správnym projektom. Vždy to išlo tak nejako samé od seba, nenásilne, a to bolo na tom pekné."

 

Darina Vitteková

<<1>>

 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly