Flash
Expo Riva  november 2019


STYL & KABO zostanú spolu 

Ing. Gabriela Vargová

O veletrhu mluví ředitelka projektu Ing. Gabriela Vargová

 

Můžete představit  nadcházející 37. veletrhy Styl a Kabo?

Mezinárodní veletrhy módy, obuvi a koženého zboží STYL a KABO se představí od 15. do 17. února opět ve třech nejmodernějších pavilonech brněnského výstaviště. Rozdělení branží je tradiční - v největším pavilonuEvropy - hale „P", bude probíhat veletrh KABO. Vystavovatelé zde představí obuv a koženou galanterii, nebude chybět přehlídkové molo pro prezentaci kolekcí obuvi. I když přihlášky nejsou stále uzavřeny, počítáme s počtem kolem 100 vystavovatelů, kteří na ploše přes 4 000 m2  představí více než 200 značek.

 

Veletrh STYL je umístěn ve dvou pavilonech. V pavilonu „F" se návštěvníci seznámí s nejnovějšími kolekcemi v oboru spodní prádlo, plavky a plážové oblečení, dále punčochové zboží, módní doplňky a bižuterii. V pavilonu „V" budou opět nejsilnější skupinou firmy s dámskou a pánskou konfekci, následuje kojenecké a dětské oblečení pro děti do 15 let věku a těhotenské oblečení. Nebude chybět ani mladá a džínová móda a stále více oblíbená branže - móda v nadměrných velikostech. V obou pavilonech budou umístěna přehlídková mola s denními módními přehlídkami nových kolekcí vystavovatelů. Na ploše větší než 6 000 m2  představí téměř 300 vystavovatelů okolo 400 módních značek z minimálně 12 zemí světa.

 

Jaká bude účast vystavovatelů ze zahraničí?

Počítáme s účastí vystavovatelů minimálně z 18 zemí světa, co do počtu to bude opět více jak 1/3 všech vystavovatelů. Jsme rádi, že na předních místech co do počtu firem jsou tradiční země, tj.  Slovensko, Polsko a Německo. KABO opanují obuvnické velmoci jako je Polsko, Německo a Rakousko. Velice si vážíme stálých vystavovatelů, jsou to povětšinou velké firmy a společnosti, které přinášejí nové trendy a udávají tak směr dalšího vývoje v jednotlivých branžích. Největší radost nám však dělají noví vystavovatelé, kteří se veletrhů ještě nikdy nezúčastnili a nebo ti, kteří se sem po několikaleté odmlce vracejí. Z celkového počtu firem jich bývá kolem 20 %, což je hodně zajímavé a povzbudivé číslo pro náš trh s módou. Hlavním důvodem je nejenom středoevropský věhlas těchto veletrhů, ale v neposlední řadě si tyto firmy uvědomují, jak důležitým obchodním zprostředkovatelem veletrhy módy a obuvi v Brně jsou. Podle průzkumů nezávislé výzkumné agentury IPSOS TAMBOR považuje 90 % dotázaných vystavovatelů svoji účast na STYL a KABO za jeden z nejvýznamnějších marketingových nástrojů svojí firmy.

 

Jaké novinky jsou pro vystavovatele a návštěvníky připraveny?

Není to ani tak novinka, spíše lákadlo pro odborné návštěvníky - zejména maloobchodníky. Poprvé se na veletrzích představí silná skupina výrobců z Brazílie. Pod záštitou brazilské ambasády v ČR představí jak oděvy, tak i obuv a koženou galanterii. A novinkou pro ty, kteří na srpnových veletrzích STYL a KABO chyběli, bude určitě přehledné a elegantní rozlišení jednotlivých branží nejen v tištěných materiálech ale přímo v pavilonech barevnými koberci. Tuto inovaci přivítali s povděkem především návštěvníci, kterým usnadnila orientaci mezi jednotlivými branžemi. Velké množství odpočinkových a občerstvovacích zón zase zajistí návštěvníkům i vystavovatelům vyšší komfort a klid k obchodním jednáním.

 

Jaký bude doprovodný program?

Co by to bylo za veletrhy módy, kdyby chyběly přehlídky na molech. V srpnu byl o přehlídky ze strany vystavovatelů a výrobců takový zájem, že díky dlouhému programu jsme byli nuceni posunout i dobu ukončení veletrhu. Nevšední zájem byl o přehlídky kolekcí Nadměrné módy, to je branže, která v posledních měsících zaznamenala nevídaný nárůst zájmu jak u vystavovatelů, tak i u obchodníků. Výrobci i maloobchodníci po úspěchu na srpnovém veletrhu STYL a KABO pochopili, že i zákazník větších rozměrů se potřebuje moderně a stylově oblékat. I toto téma má na únorovém veletrhu STYL prioritu a opět očekáváme zvýšený zájem o přehlídky  kolekcí Plus-Size módy nejen ze stran vystavovatelů a odborných návštěvníků, ale i ze strany médií. Každou přehlídku doplní vždy na závěr výjimečná kolekce „CHIC PLUS", kterou vytvořili návrháři ateliéru  Módní tvorby na VŠUP v Praze pod vedením doc. ak. mal. Josefa Ťapťucha. Partnerem této kolekce je ATOK a členské firmy, které pro ni dodaly exkluzivní materiály.

Celkově nejoblíbenější jsou přehlídky spodního prádla a plavek a pozadu nezůstávají ani přehlídky kolekcí obuvi pro děti i dospělé.

Seminářů, které jsme připravili pro vystavovatele i návštěvníky bude hned několik. Jeden povede již zmiňovaný akademický malíř Josef Ťapťuch a bude na téma „Módní design v klasické konfekci". Tato přednáška bude prezentována přímo na přehlídkovém mole v pavilonu „V". Druhý seminář bude připraven ve spolupráci s ČOKA a bude na téma principy jednání se zákazníky z hlediska občanského zákoníku a zákona o ochraně spotřebitele. Třetí seminář připravuje komunikační agentura Marco a téma se bude zabývat reklamou a propagací.

 

V letošním roce chystáte i změnu loga, v čem spočívá?

Loga STYL a KABO zůstala stejná, změnila se pouze jejich barva stejně jako layout veletrhů. I barvy jdou s módou,  a tak jsme přešli z ostrých barev na teplé, jarní a trendové, což je hnědá a tyrkysová a jejich odstíny. Na jejich podobě se graficky podílela agentura Marco a tematicky jsme spolupracovali i se společností IGEDO - organizátorem veletrhů módy v Düsseldorfu, Moskvě či Turecku (CPD, CPM a CPI).

Poprvé se na layoutech veletrhu objevuje sousloví Collection Premiere. Chceme tím podtrhnout jedinečnost prezentace premiérových - nových kolekcí pro sezonu podzim-zima 2011/2012, a to jak oděvů, tak i obuvi v jednom místě a čase, neboli premiérovou prezentaci kolekcí pro oděvní a obuvnický trh v teritoriu ČR a Slovenska.

 

V kuloárech se hovoří i o případné změně termínu, resp. osamostatnění veletrhu Kabo. Co je na tom pravdy?

Všechno se vyvíjí, i Mezinárodní veletrhy módy a obuvi STYL a KABO se musí přizpůsobovat změnám a trendům, které probíhají v celé Evropě a také potřebám vystavovatelů a následně odborních návštěvníků. Zatím jsou to pouze studie, jak v budoucnu pokračovat. První změny nám však již ukázal výsledek jednání u „kulatého stolu", které proběhlo 11. ledna na půdě Veletrhů Brno. Sešli se zde nejvýznamnější vystavovatelé a odborníci z textilní a obuvnické branže, své zástupce měly i odborní garanti našich veletrhů - asociace ATOK a ČOKA. Došlo ke změně ve dnech a v termínu konání srpnových veletrhů STYL a KABO již v letošním roce. Termín zahájení veletrhů se mírně předsouvá na datum 21.srpna 2011 a to z důvodu volby nových výstavních dnů: neděle, pondělí a úterý (dříve úterý, středa a čtvrtek). Osamostatnění jednoho z veletrhů, jak se všichni přítomní jednoznačně shodli, nepřipadá v úvahu. Ostatní závěry z této diskuse s vystavovateli jsou dalším vodítkem, jak dále postupovat, aby veletrhy byly i nadále atraktivním marketingovým nástrojem vystavovatelů a nepřebernou nabídkou nových druhů zajímavého zboží pro obchodníky a ostatní odborné návštěvníky.

 

 

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly