Flash
Expo Riva  november 2019


Aký bol MOMAD Metropolis? 

MomadMetropolis-ifema-moda-calzado-febrero2015-005.jpg

Štvrtý ročník medzinárodného módneho veľtrhu Momad Metropolis, ktorý organizuje  IFEMA, priniesol pozitívne správy. Februárové vydanie, ktoré po tentokrát bolo rozložené na nedeľu, pondelok a utorok (8.2. - 10.2.2015) sa nieslo v znamení plusových čísiel.  Plusy sa prejavili v zvýšenom počte odborných návštevníkov, v počte vystavovateľov i v prenajatej ploche výstavných expozícií, rekord dosiahli aj premiérové značky, ktoré sa veľtrhu zúčastnili po prvýkrát.

 

Návštevnosť prekročila oproti minulému februáru hranicu 4 percent, spolu veľtrh navštívilo   21 829 nákupcov, pričom  prvý deň prišlo na veľtrh o 40% viac návštevníkov v porovnaní s minulým obdobím.  Zhrnuté v medzinárodnom meradle:  9% kupujúcich bolo zo zahraničia, dovedna zo 63 krajín, prvenstvo malo Portugalsko, nasledovali obchodníci z  Francúzska, Talianska a Veľkej Británie. Najvýznamnejší nárast bol zaznamenaný v počte obchodníkov z Veľkej Británie (o 140%); Talianska (23%); Francúzska (8%) a USA (7%), ako aj z Českej republiky, Írska a Litvy.

Veľtrh prilákal 1200 značiek  z oblasti textilu, obuvi, detskej módy, koženého tovaru, mladej, streetstylovej módy, kabeliek, doplnkov, čo predstavuje nárast o 14% v počte vystavujúcich firiem. Navýšenie o 4,6% oproti minulému februárovému vydaniu bolo aj v náraste prenajatej plochy.  Za osobitnú zmienku stojí aj skutočnosť, že na Momad Metropolis sa po prvýkrát predstavilo 274 nových značiek, a to najmä v segmente mladej módy, čo je presne sféra, ktorá hýbe dnešným trhom módy.  

Napriek tomu, že obchodníci sú kvôli zlej zimnej sezóne opatrní a ešte stále predávajú svoje zimné zásoby väčšina vystavovateľov potvrdila, že nálada na trhu sa začína zlepšovať. Spokojní boli najmä s prvým dňom veľtrhu - nedeľou, ktorú označili za „veľký deň pre biznis" a to vďaka vysokej návštevnosti nákupcov, ktorí im umožnili získať nielen veľký počet nových kontaktov ale aj uzavrieť tento deň s veľmi dobrým skóre uzavretých predajných kontraktov.  „Celkovo možno zhrnúť, že obchodníci sú zdržanlivejší, čo sa týka objednávok,  ale určite tu vidíme aj nové obchodné príležitosti. Ešte je však skoro hovoriť o skutočnom oživení trhu," povedal  Joseba Aguirre, riaditeľ španielskej značky  Solid.   

 

Ďalší ročník Momad Metropolis je nastavený na dátum od 11. do 13. septembra 2015, od piatku do nedele a opäť je obohatený tak ako v septembri 2014 o veľtrhy Bisutex, Intergift a Iberjoya.

 

Veronika Chmelarova, foto: Ifema

 

 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly