Expo riva 2020


Zatancuj si Bauhaus! 

baner Bauhaus.jpg

Bauhausfest nie je klasické divadelné predstavenie s hercami a publikom, ale maškarný ples, na ktorom sa každý účastník zmení na tancujúcu figurínu. Prvý slovenský Bauhausfest s papierovými kostýmami, papierovou scénou a tancom za špeciálneho zvukového doprovodu sa uskutoční 12. júna 2015.

 

Samotnému Bauhausfestu predchádza workshop na tému „Papier + sen + stroj +zvuk", v rámci ktorého Torsten Blume účastníkom predstaví scénickú tvorbu na Bauhause, ktorú viedol Oskar Schlemmer a vysvetlí im zásady tvorby kostýmov a tanca v štýle Bauhausu. Na workshope si účastníci vyrobia papierové kostýmy, rekvizity a spolu s majstrom zvuku si pripravia jedinečnú choreografiu, ktorú predstavia v júni na Bauhausfeste v rámci Bratislava Design Week. Workshop sa uskutoční 23. až 25. apríla 2015 v Satelite, Hurbanove kasárne.  Počet účastníkov je obmedzený na 15 ľudí, komunikačným jazykom  je  angličtina. Zaujemcovia sa môže prihlasovať do 18. apríla 2015.

Organizátormi sú Slovenské múzeum dizajnu, Goetheho inštitút v Bratislave, Design Week Bratislava a Stiftung Bauhaus Dessau.

 

Viac info a akcii http://www.sdc.sk/?info-sr-a-svet&sprava=pripravny-workshop-pre-prvy-slovensky-bauhausfest

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly