Flash


Momad Metropolis pod taktovkou nového riaditeľa 

Jaime de la Figuera

Novým riaditeľom známeho módneho španielskeho veľtrhu Momad Metropolis sa stal Jaime de la Figuera , ktorý má viac ako 20 ročné rozsiahle skúsenosti v oblasti módy, maloobchodu a luxusného tovaru, jeho meno sa spája aj so značkou Versace, v ktorej niekoľko rokov pôsobil vo vedúcej funkcii.  O tom, aké sú jeho vízie a plány do budúcich ročníkov Momad Metropolis nám porozprával pri našej septembrovej návšteve tohto španielskeho veľtrhu. 

 

Aká je vaša pozícia v súčasnom tíme veľtrhu Momad Metropolis?
Momentálne som vo vedení tímu Momad Metropolis,  ktorý je zložený z ďalších dvanástich  ľudí, s ktorými spolupracujem. Pri takýchto veľkých projektoch je najdôležitejšia komunikácia so zákazníkmi - čiže s obchodníkmi, ale aj s návštevníkmi . Do postu riaditeľa veľtrhu som bol menovaný vo februári tohto roku. Zo začiatku to nebolo ľahké , chcel som priniesť niečo nové na Momad Metropolis , nejako to oživiť. Tak dúfam, že vášeň pre módu a chuť pracovať sa už odrazili v tomto ročníku. Už teraz som zvedavý na odozvy obchodníkov a návštevníkov.
Aký je prínos, resp. ako pomáhajú Momadu Metropolis aj súbežné veľtrhy Madrid joya Intergift a Bisutex, ktoré sa aj v tomto septembrovom termíne konali spolu s týmto módnym veľtrhom ?
Podľa mňa je to benefit. Už som v módnom priemysle od svojich 25 rokov. Takže reálne môžem povedať - áno táto synergia je  dobrá,  lebo môžeme  ponúknuť na jednom mieste v ten istý čas čo najviac módy a dizajnu ako je možné, čo je podľa mňa výborné. Návštevník tak získa prehľad nielen v trendoch odevov či topánok a koženej galantérie, ale aj v šperkoch, hodinkách, bižutérii, bytových doplnkoch a dekoráciách.

V predchádzajúcich troch ročníkoch bol súčasťou Momad Metropolis aj Mercedes Benz Fashion week Madrid. Prečo tomu tak nie je aj tento rok  ? Plánujete spojiť ešte niekedy tieto dve módne udalosti?
Momad  Metropolis a MBFWM nie sú akcie, ktoré sú organizované pod spoločnou taktovkou.  V minulých ročníkoch to boli len náhodné zhody dátumov,  ktoré umožnili, aby obe podujatia prebiehali v tých istých dňoch. Podľa mňa by sa však tieto najväčšie španielske módne udalosti mohli ešte jedného dňa stretnúť v tých istých dňoch, bol by som príjemne potešený.

V roku 2013 sa spojili dva významné módne veľtrhy SIMM a Modacalzado do spoločného úspešného veľtrhu MOMAD Metropolis. Na február 2016 však chystáte opätovné rozdelenie sektoru odevného a sektoru obuvníckeho. Aký je dôvod na túto zmenu?
V skutočnosti sa veľtrhy znovu nerozchádzajú.  Je to stále v procese, februárový termín sme síce rozdelili na dve akcie - odevný veľtrh sa bude konať 5. až 7. februára 2016 pod pôvodným názvom, veľtrh obuvi a koženej galantérie Momad Shoes sa uskutoční 5. až 7. marca 2016. Čo sa týka ďalších ročníkov nevieme na 100% , či budú tieto veľtrhy spojené alebo nie.  V každom prípade však  odevný aj obuvnícky sektor do budúcnosti bude jednoznačne spadať pod  záštitu MOMAD Metropolis.   

 

Jaime de la Figuera - na veľtrhu Momad Metropolis, september 2015

 

Veronika Chmelárová

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly