Flash


Miláno už dýcha dizajnom 

bez_názvu.jpg

Najprestížnejší medzinárodný veľtrh nábytku Salone del Mobile v Miláne sa nezadržateľne blíži, a tak sa všetky reflektory v sektore upriamujú na túto neprehliadnuteľnú udalosť.  55. ročník už tradičného podujatia, ktoré sa uskutoční v dňoch 12.-17. apríla, sľubuje pre odbornú verejnosť ponuku najnovších výrobkov a riešení špičkovej kvality, ako aj optimálnu príležitosť na kontrakty. I tento rok bude výstavná plocha 207 000 zaplnená do posledného miesta a poskytne priestor pre 2310 vystavovateľov.

 

 „Pôjde o výrazne medzinárodnú edíciu, veď očakávame až 70% návštevníkov zo zahraničia zo 160 štátov, a tak sa budeme snažiť komerčnú ponuku, prezentovanú najkvalifikovanejšími zástupcami talianskeho i globálneho trhu, skĺbiť prostredníctvom sprievodných podujatí so všeobecnou kultúrou bývania," uviedol prezident veľtrhu Roberto Snaidero. Štruktúra Salone del Mobile bude pozostávať už z tradičných pavilónov - Medzinárodného salónu nábytku (Salone Internazionale del Mobile) a Medzinárodného salónu doplnkov (Salone Internazionale del Complemento d´Arredo), oba interne distingujúcich sa medzi moderným a klasickým štýlom. Pripojí sa k nim bienálna výstava kuchýň/elektrospotrebičov (EuroCucina/FTK) a kúpeľní (Salone Internazionale del Bagno). Premiérovo sa predstaví úplne nový sektor xLux, kde pôjde o selekciu výrobcov a produktov s pečiatkou „luxus" tak v klasickej ako i v modernej verzii. Za zmienku v tomto sektore stojí najmä početná účasť prestížnych značiek z módnej brandže ako napríklad Borbonese, Fendi, Paul Mathieu, Roberto Cavalli, Versace.  19. ročník prehliadky mladých dizajnérov Salone Satellite bude zameraný na tému „Nové materiály, nový dizajn".

Salone del Mobile sa predvedie nielen na výstavisku, ale jeho obsah a duch pohltí aj celé Miláno vrámci takzvaného Milánskeho týždňa dizajnu. Obrovská ponuka podujatí Fuorisalone rôzneho charakteru čaká na návštevníkov v každom kúte mesta. Do pozornosti prinášame XXI. Medzinárodnú exhibíciu  Triennale Miláno s názvom „ 21st Century. Design after design", ktorá sa prostredníctvom bohatého programu výstav, predstavení, stretnutí a súťaží vráti po dvadsiatich rokoch do severotalianskej metropoly. Osobitnú pozornosť si zaslúži i Milano Moda Design. Ako vyplýva z názvu, sústrediť sa bude na reprezentantov módneho priemyslu, ktorí práve v realizáciach vrámci Home Design a Home Textile nadväzujú na svoju štylistickú líniu prezentovanú v odevoch. Skutočne optimálna príležitosť zoznámiť sa s aktuálnym dizajnom v módnom outfite.

Darredo-designAnnamaria-Alois

mok

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly