Flash


Už onedlho v Miláne nové tváre nábytku 

Salone 2017

S blížiacim sa mesiacom apríl sa Miláno chystá na ďalšie vydanie jedného zo svojich pravidelných kľúčových podujatí. Nebude síce súvisieť výhradne s módou, ale záujem oň nebude o nič menší. Veď tradičný týždeň dizajnu Milano Design Week, ktorý sa uskutoční v dňoch 4.- 9. apríla 2017, je celosvetovo považovaný za najdôležitejší v sektore nábytku a dizajnu.

 

 

V prvej línií ho reprezentuje výstava nábytku Salone del Mobile, ktorá na výstavisku Rho uvedie už svoj 56. ročník. Sprevádzať ju bude priestor venovaný doplnkom rôznych typológií, medzi nimi aj textíliam, v pavilóne Salone Internazionale del Complemento d'Arredo. Na svietidlá sa zameria Euroluce, zatiaľ čo najaktuálnejším požiadavkám trhu v oblasti zariadení do pracovných priestorov odpovieWorkplace3.0. Jubilejnú dvadsiatku oslávi sprievodné podujatie zlučujúce mladé dizajnérske talenty v Salone Satellite. Prísľubom pre úspešný comeback celého veľtrhu je dozvuk z vlaňajšieho vydania, ktoré prilákalo až 67% zahraničných  obchodníkov špičkového profilu a s vysokou kúpyschopnosťou. Chýbať nebude ani tentokrát xLux-zóna venovaná nadčasovému luxusu. Práve v tejto časti sa predstaví so svojimi kolekciami nábytku hneď niekoľko módnych značiek. I sprievodných podujatí v Miláne pod hlavičkou Fuorisalone 2017 bude naozaj neúrekom. Spomenúť z nich možno napríklad výstavu White in the City, ktorá predvedie reinterpretáciu a inštaláciu historických budov v bielej farbe. Na hlavnej milánskej stanici bude medzinárodným brandom voVentura Centrale ponúknutá možnosť nadviazať priamy dialóg s publikom.

Prepojenie týždňa dizajnu s oblasťou módy je už dobre známou skutočnosťou. Mnoho módnych protagonistov využíva túto príležitosť na prezentovanie svojich Home kolekcií alebo organizuje módne podujatia súvisiace s dizajnom. Inak tomu nebude ani tento rok a v rámci podujatia Milano Moda Design si na svoje príde aj veľa módnych zanietencov.

Pripomíname, že celý priebeh Milano Design Week bude sprístupnený i na sociálnych sieťach Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Pinterest, YouTube a Flicker.

 

(mok), Foto:Cosmit, Saverio Lombardi Vallauri

 

 

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly