Expo riva 2020


Unikátna výstava obuvi – Manolo Blahnik - The Art of Shoes 

0.jpeg

Museum Kampa pripravuje v dňoch 11.8. - 12.11.2017výstavu The Art of Shoes -

kúzelníka medzi obuvníkmi, Manola Blahnika. Po Paláci Morando v Miláne a Štátnom múzeu Ermitáž v Petrohrade je Praha ďalšou európskou metropolou, kam výstava zavíta. Z pražskej Kampy poputuje do Národného Umeleckopriemyselného múzea v Madride, v roku 2018 potom do Baťovho múzea obuvi v Toronte. Manolo Blahnik príde osobne výstavu zahájiť.

 

 

The Art of Shoes je intímnou retrospektívou 45 rokov práce jednej z najvplyvnejších postáv
módne umeleckej scény. Blahnikova invencie a dômyselné remeslo sa spojili, aby
prekonali hranice medzi módou a umením. Z viac ako 30 tisíc unikátnych návrhov v preslávenom súkromnom archíve vybral Manolo Blahnik spoločne s kurátorkou dr. Cristinou Carrillo de Albornoz 212 topánok a 80 pôvodných kresieb ako osobnú reflexiu svojej práce, zachytávajúce podstatu osobitého designu prostredníctvom jeho vášne a inšpiráciem ktorými sú architektúra, umenie, botanika, literatúra, filmografia, 18. storočie, Taliansko, Rusko, Španielsko a mnohé ďalšie kultúrne a spoločenské podnety a vplyvy, ktoré ho fascinovali.

"Možnosť mať výstavu práve v Prahe je pre mňa veľmi osobné," hovorí Manolo Blahnik.
"Môj otecko bol Čech, preto sa veľmi teším na túto inštaláciu a prácu s ľuďmi, ktorí
majú rovnaké korene ako ja
. "
Expozícia bude rozdelená do šiestich tematických častí. Prvá časť nazvaná Gala prezentuje Blahnikove najpôsobivejšie topánky, druhá predstaví prostredníctvom topánok inšpirovaných Španielskom, Talianskom, Afrikou, Ruskom, Anglickom a Japonskom hlavné geografické a environmentálne vplyvy. Tretia časť ukáže jeho fascináciu umením a architektúrou, štvrtú tvorí príroda reprezentujúce jeho intenzívny lásku k svetu flóry. Piata časť Materiály odhaľuje prepracované detaily, bohatstvo používaných surovín a farieb vo súlade s vynikajúcim remeselným prevedením. Posledná a najrozsiahlejšie časť expozície Jadro vystavuje topánky určené ľuďom, ktorí Blahnika ovplyvnili najviac, od legendárnej módnej editorky talianskeho magazínu Vogue Anny Piaggi po herečku Brigitte Bardot a kráľa Alexandra Veľkého.

 

Zdroj: Museum Kampa, foto: David Hughes

Manolo Blahnik.jpeg

Manolo Blahnik

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly