Expo riva 2020


92.edice Pitti Immagine Uomo 

000.jpg

S neochvějnou pravidelností, dvakrát do roka a to už 46 let, otevírá brány pevnosti Fortezza Da Basso svým klientům, obchodníkům a zainteresované veřejnosti veletrh pánské módní konfekce Pitti Uomo. Během dlouhé doby jeho trvání došlo v oděvním a textilním průmyslu k mnohým a často zásadním změnám, změnil se i životní styl nejen pánské populace, ale především dochází k významným posunům v technologiích a výzkumu. A to je, i v této naoko stabilní módní branži jako je pánská móda, zřetelné.

 

A tak se vedle inovované stabilní klasiky na výstavě objevují ve zvýšené míře výrobky z tzv. laboratoří módy, které experimentují s možnými i nemožnými materiály, formami, kombinacemi a technologiemi s výsledkem někdy na hraně únosnosti, někdy s překvapivým módním nábojem.

Doba si vyžádala i nové oborové členění veletrhu pro snadnou orientaci, je tu klasika, avantgarda, butikoví tvůrci, street style vedle sportu, volný čas i retro, doplňky, které dnes tvrdí módní výraz oděvního outfitu. A  nezapomíná se nikdy na tradice, často se na stáncích objeví i řemeslo in natura - třeba švec se svou dílnou, historické stroje a někdejší strojní vybavení dílen. Vedle nich nechybí sportovní ošacení se všemi funkčními atributy nebo módní experimenty v podobě zcela nově řešených tvarů. Je tu i velkolepá prezentace významných módních značek, které nabízí ucelené kolekce s jasně danou koncepcí, dokonalou vyladěností estetiky s technologickými možnostmi. Ty pak udávají vůdčí módní směr. Je až zarážející, že se daří veletržní zprávě držet tak vysokou kvalitativní i inovativní laťku právě v tomto oboru.

Návštěvníků bylo přes ukrutné červnové vedro tolik, že se často nedalo v prostorách veletrhu volně projít. To pak šla veškerá móda stranou, jedinou touhou všech bylo rychle dorazit do klimatizovaných prostor a otřít si orosené čelo. Ani tolik naší módní policií odsuzovaných propocených „koláčů" si nikdo nevšímal a všichni se jen snažili doplňovat tekutiny.  Obdivuhodně stateční byli tradiční People of Pitti, dnes už nezbytná součást veletržního dění, dokonale a nepřehlédnutelně odění jedinci z řad módních kreativců (a nejen z těchto řad) ve stylingu, který ovšem nedovoloval jeho porušení odlehčením některé z jeho součástí. Ti se vesměs potili před namířenými objektivy s maskou netečnosti. Je to dnes už krásný a neodmyslitelný „folklór" této výstavy.

Hostem veletrhu byli tentokrát australští výrobci, velmi početnými vystavovateli jsou již stabilně Japonci, převládají přirozeně Italové s nabídkou sofistikovaných nadčasových pánských oděvů a doplňků.

Veletrh byl letos ve znamení květinek a barev s veselou stylizací ironické naivity, která vnášela optimismus do poněkud nejisté doby. V pánských oděvech pro jarní a letní sezónu 2018 budou barvy důležitou součástí vedle mnohočetných neutrálních odstínů oživených barevným akcentem.

DSC02535.JPGDSC02519.JPG

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly