Flash


Dôvera k domácim výrobkom rastie 

0.jpg

Rodinná fabrika MAKR bola založená v roku 1994 so zameraním na výrobu pánskeho a dámskeho oblečenia. Fabrika predstavuje modernú výrobnú jednotku vybavenú technológiami umožňujúcimi realizáciu tiež náročných výrobných techník. Vysoká odborná zdatnosť, stabilita a lojálnosť zamestnancov stojí za fungujúcimi pracovnými postupmi komplexne zahŕňajúcimi návrhovú fázu, plánovanie, vývoj strihov, samotnú produkciu a balenie. V 90-tych rokoch firma šila zákazky pre najväčšie svetové značky. Aj to potvrdzuje fakt, že dokáže vyrobiť výrobky najvyššej kvality.

Vlastná produkcia fabriky je rozdelená medzi štyri nosné značky Marco Moralli, Makr, Sierra Leone a Cotton House.

 

Značka MAKR od svojho vzniku v roku 1994 disponuje vlastným technickým vybavením a výrobnou kapacitou. Firma dlhodobo vyrába z najkvalitnejších materiálov, ktoré sú na trhu. Spolupracuje s najväčšími svetovými výrobcami úpletov. V minulosti sa venovala aj výrobe úpletov, čo sa stalo akýmsi záväzkom pri výbere kvalitných materiálov na výrobu kolekcií. Hlavným zameraním je výroba a predaj dámskej pohodlnej úpletovej konfekcie.

V súčasnosti značka reaguje na narastajúci dopyt trhu po sofistikovanejších dámskych výrobkoch ako sú košele, saká, šaty a tričká, ktoré flexibilne zaradila do výrobného procesu a komplexnejšej ponuky. Spoločnosť zároveň posilňuje svoj tím obchodných zástupcov tak, aby dokázala vyhovieť novému typu zákazníka - komplexnejšie uspokojiť potreby existujúcich obchodných partnerov a urýchliť expanziu na ďalšie zahraničné trhy.

 

Značka Marco Moralli pôsobí v módnom biznise od roku 2005. Jej produkcia je určená náročnému zákazníkovi. Výkladnou skriňou Marco Moralli sú pánske košele vyrábané pre svetové značky i vlastnú produkciu. Široká ponuka košieľ je navrhnutá na rôzne príležitosti. Nadčasovosť a modernosť v kombinácii so zaujímavými detailmi spracovania dotvárajú sofistikovaný vzhľad každej pánskej košele.

Košele sú vyrábané zo 100% bavlnenej tkaniny v rôznych povrchových úpravách, od „easy iron", cez „non iron" až po poslednú novinku na trhu, tzv. „never iron". Okrem klasickej 100% bavlny používa aj 100% egyptskú bavlnu, americkú supimu a taktiež rozšírili portólium bielych látok o „premium long lasting white. Ide o unikátnu úpravu materiálu použitého na výrobu košieľ, ktoré sú omnoho príjemnejšie na nosenie, pretože sa lepšie prispôsobia telu a jeho pohybu. Úprava neničí prirodzené vlastnosti bavlny, zachováva priedušnosť materiálu a schopnosť absorbovať pot. Špeciálne upravené vlákno košele sa pôsobením telesného tepla narovná a košeľa sa tým sama „žehlí". Vďaka tomu pôsobí sviežo aj po celom náročnom dni nosenia," špecifikuje Jaroslav Janíček, riaditeľ spoločnosti Makr, s.r.o.

 

V roku 2012 firma priniesla na trh nové produkty pod značkou Sierra Leone. Značka Sierra Leone sa vyznačuje vysokou kvalitou materiálov,  zaujímavým dizajnom a precíznym technologickým spracovaním. Súhra týchto vlastností zaručuje, že sa vo výrobkoch tejto značky  bude zákazník cítiť príjemne a pohodlne a bude sa k nim rád vracať. V kolekcii športovo-elegantného charakteru sú v ponuke prevažne pánske polokošele z doublemercerizovanej egyptskej bavlny, mikiny a prechodné bundy.

 

Značka Cotton House je prioritne vyrábaná pre taliansky trh. Časť tejto produkcie je k dispozícii aj pre česko-slovenského  zákazníka. Je zameraná na výrobu a predaj oblekov, sák, dámskych aj pánskych kabátov a nohavíc v športovom aj elegantnom štýle tak,  aby sa pokryli požiadavky aj toho najnáročnejšieho klienta a pritom sa zachovala cenová dostupnosť. Rôzne zmesi vlny s kašmírom a inými vláknami zaručujú vysokú kvalitu materiálov.

 

Spoločnosť Makr, s.r.o. má vlastnú predajňu v Hlohovci, kde ponúka kompletný sortiment svojich výrobkov. Zaujímavosťou je, že dlhodobo podporuje olympijského víťaza Mateja Tótha.

 „Máme dlhodobo pocit, že trh s textilom kopíruje trh s potravinami. Ľudia sú presýtení lacným a nekvalitným oblečením a uprednostnia domácu výrobu, ktorej môžu dôverovať," doplnil Jaroslav Janíček.

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly