Flash
expo riva maj 2019


Resonance Fashion Slow vyzýva návrhárov, aby sa pridali k projektu 

1.jpg

Štvrtý ročník originálnej módnej prehliadky sa tento raz bude niesť v téme ropy a ropných produktov


Aj tento rok je spoločným motívom módnych umelcov vytvoriť originálnu zostavu modelov, ktorá sa riadi princípmi etickej módy známej ako slow fashion. Svoje zámery ukotvili organizátori priamo v názve a pôvodná „fashion show" sa premenovala na „fashion slow".

 

V preklade „pomalá móda" je modernou alternatívou k celosvetovému konzumnému prístupu k odievaniu, ktorý okrem otrockej práce a zlých pracovných podmienok ide ruka v ruke so znečisťovaním životného prostredia. Často opakovaným smutným faktom je, že textilný priemysel je druhým najšpinavším odvetvím, hneď po ropnom.

Preto nás neprekvapilo, že po plastoch a recyklovaných látkach sa leitmotívom ročníka 2018 stala ropa. Bezpochyby najvýznamnejšia ekonomická komodita má zásadný vplyv na náš svet. Okrem paliva sa využíva na výrobu oblečenia, plastov, hnojív a pesticídov. Je potrebná tiež na produkciu nemrznúcich zmesí, brzdových kvapalín, dokonca aj farieb, výbušnín, nylonu alebo rúžov. Resonance Fashion Slow chce svojou prezentáciou poukázať na nutnosť eliminácie ropných derivátov predovšetkým v módnom odvetví.

Pre kampaňové účely sa do tekutých ropných šiat obliekla stála ambasádorka projektu Vera Wisterová, za objektívom stál fotograf Matúš Bence. Kreatíva  z dielne daren&curtis dokonca ašpiruje na ocenenie Zlatý klinec.

Organizátori zároveň vyzývajú všetkých módnych profesionálov, ktorí svojou prácou prispievajú k zviditeľňovaniu a rozširovaniu slow fashion na Slovensku, aby sa zapojili do projektu. Vítaní sú tak renomovaní návrhári, ako aj začínajúci umelci či študenti. „Spoločne vytvoríme jedinečnú módnu prehliadku, ktorá podporuje udržateľnú módu a jedným hlasom volá po zmene rozmýšľania v tejto oblasti," píše sa v oficiálnej tlačovej správe organizátorov.

 

Prehliadka udržateľnej módy sa bude konať v novembri tohto roku opäť v Bratislave.

Prihlásiť sa môžete najneskôr do 31. augusta 2018 na: resonance@resonance.sk.

 

 Ela Dekánková 

1.jpg


 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly