Flash


La Manufacture alias „Dílna“ v Brně na STYL-u 

0.jpg

Tentokrát na téma vše o plavkách a o všem, co s nimi souvisí ...

 

 Jde o jedinečný, plošně i obsahem do široka rozkročený projekt, jehož cílem je návštěvníky seznámit nejen s jednotlivými etapami výroby plavek, ale také s dalšími aspekty spojenými s jejich vývojem, výrobou, používáním, až po finální  likvidaci. Návštěvník se tak může dozvědět o tom, co předchází zahájení samotné výroby, o skladbě a vlastnostech používaných materiálů, o pravidlech používání a údržby, seznámí se s vybranými stroji české značky Garudan Boskovice a zařízeními používanými k výrobě. Dále také mj. třeba s vlivy a dopady výroby plavek na životní prostředí, zdravotními riziky nesprávného používání atp.

 

Na vlně oslav 100 let české státnosti bude součástí instalace také  premiérová prezentace unikátních historických fotografií  mapujících více než 100 let historie plavek a koupací módy v zahraničí i tehdejším Československu, jakož i historické ohlédnutí za produktovou a reklamní fotografii, resp. její konfrontace s možnostmi a metodami současnosti. Do projektu bude zakomponováno rovněž trendové fórum SS-2020 nebo návštěvnická anketa na dosud utajované téma...
 Projekt vzniká jako součást doprovodného programu veletrhu STYL pořádaného společností Veletrhy Brno. Nositelem ideové myšlenky a samotné realizace je pak společnost Altra. V termínech stanovených programem veletrhu proběhnou hromadné prohlídky doplněné komentářem k představovanému tématu.

MAK, foto: archív autora

3.jpg2.jpg1.jpg

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly