Flash
styl august 2019


Šiesty ročník Fashion LIVE! 

FashionLIVE!_vizual2.jpg

Módne podujatie Fashion LIVE! prichádza už šiesty rok do Starej tržnice v Bratislave v termíne od 17. - 19.10.2018 s tým najlepším, čo slovenská ale i zahraničná módna scéna ponúka. Medzi dizajnérmi zo Slovenska opäť nebudú chýbať veľké mená ako napríklad Boris Hanečka, Marcel Holubec W., Lenka Sršňová, Petra Kubíková či Martin Hrča. Z Českej republiky po prvýkrát predstavia svoju tvorbu uznávané dizajnérky Kateřina Geislerová a Tereza Vu. Úplnou novinkou, ktorá návštevníkov podujatia nepochybne potešíbude aj špeciálna Afterparty Fashion LIVE!, kde si užijú nielen módne performance a skvelú hudbu, ale za DJ-ský pult sa postavia dokonca aj samotní dizajnéri z Fashion LIVE!.

 

 

„Prípravy na podujatie sú v tomto čase už v plnom prúde. Opäť sa nám podarilo vystavať dramaturgicky veľmi kvalitný program, ktorý odzrkadľuje aktuálne dianie v oblasti módy na Slovensku a v Čechách. Veríme, že svojou pestrosťou osloví všetkých módnych fanúšikov,"priblížila manažérka projektu Zora Husarčíková.

Ako je už každým rokom zvykom, podujatie prichádza s novou témou, v ktorej sa nesie celý vizuál a tou je tentokrát „Materiál a rôzna práca s ním". Počas troch prehliadkových dní sa Stará tržnica v Bratislave opäť premení na centrum módneho diania, počas ktorého sa v rámci šiesteho ročníka Fashion LIVE! predstavia známe dizajnérske mená, ale nebudú chýbať ani nádejné mladé talenty zo Slovenska a Česka. Návštevníci si môžu počas prestávok medzi prehliadkami pozrieť, vyskúšať alebo nakúpiť aj originálne dizajnérske kúsky v showroomoch na poschodí v Starej tržnici počas celého trvania podujatia.

Oficiálne zahájenie Fashion LIVE! nastane prvým prehliadkovým dňom 17.10.2018, ktorý otvorí s novou kolekciou návrhárka Doroti Vojtková, po nej bude nasledovať značka HAAZ, dizajnéri Maja Božovič, Petra Kubíková, Pavol Dendis a záver stredy bude patriť značke Rozbora Couture.

Na druhý deň 18.10.2018sa bude pokračovať opäť silnou zostavou, ku ktorej hneď na začiatkupatria talentovaní študenti Ateliéru odevného a textilného dizajnu z Ústí nad Labem. Najnovšiu kolekciu predstaví aj Kateřina Geislerová, ktorá patrí k najväčším menám na českej módnej scéne. Pánsku módu a obleky predvedie známa česká značka Blažek. O exkluzívnu prehliadku sa postará aj česká dizajnérka Tereza Vu preslávená luxusnou haute couture spodnou bielizňou. Obľúbená dizajnérska dvojica Boris Hanečka a Dana Voda opäť spojili svoje sily na vytvorenie novej spoločnej kolekcii, nochýbať nebude ani samostatná prehliadka Borisa Hanečku, ktorý už teraz sľubuje nezabudnuteľný zážitok.

Posledný prehliadkový deň 19.10.2018 otvoria mladé talenty Ateliéru 343 z VŠVU v Bratislave a  dizajnérka Terézia Feňovčíková tvoriaca pod svojou značkou freier, ktorej patrí titul Fresh dizajnér Fashion LIVE! 2017 s kolekciou STREET ORCHIDS. Hneď po nej sa predstaví nová farebná a optimisticky naladená kolekcia dizajnérky Lenky Sršňovej. Fashion LIVE! tento rok opäť poctí svojou účasťou aj obľúbený dizajnér Martin Hrča a o záver prehliadkových dní sa postará Marcel Holubec W. Piatkový večer a celé módne podujatie uzavrie vyhlasovanie cien v kategóriachF resh dizajnér 2018Ceny verejnosti od NOIZZ, do ktorej sa budú môcť zapojiť aj diváci a návštevníci Fashion LIVE!.

Úplnou novinkou, ktorú si Fashion LIVE! na tento rok pre návštevníkov a všetkých nadšencov módy pripravilo, je oficiálna Afterpárty, ktorá sa bude konať v sobotu 20.10.2018 na Račianskej 20 o 20:00 v bývalých Tlačiarňach Svornosť. Afterparty otvorí dizajnérka Michaela Bednárová so značkou PUOJD so svojou módno - tanečnou performance, a následne bude celá akcia pokračovať s hudbou od DJ-ov  Bulb a Purist. Za DJ-ský pult sa však okrem nich postavia aj samotní dizajnéri z Fashion LIVE!.K dispozícií budú dostupné lístky k zakúpeniu pre verejnosť.

Lístky na módne podujatie Fashion LIVE! 2018 ako aj na after party je možné zakúpiť si v predpredaji na www.inviton.sk alebo priamo na mieste podujatia.

 

 

 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly