styl 2021


Na brehu jazera 

Veľká módna prehliadka salónu Lýdia Eckhardt v novom hoteli Bonbón pri petržalskom jazere Draždiak, ktorá sa konala 13. mája, bola bonbónikom bratislavského spoločenského života. Hotel Bonbón vyrástol na mieste bývalého športového strediska a reštaurácie s maďarskou kuchyňou Kormorán. Jeho nová podoba skrášlila okolie Draždiaka, na druhej strane vznikajú obavy, aby brehy jazera, ktoré je obľúbeným rekreačným miestom Bratislavčanov, čoskoro nepokryli ďalšie stavby, ktoré by odtiaľ vytlačili nielen zeleň, ale aj ľudí.

Nás však v ten večer zaujímala prehliadka módy na jar a leto, ktorú Lýdia Eckhardtová pripravila so svojím tímom v spolupráci s produkčným domom Forza práve v tomto peknom areáli. Tak ako nesklamalo prostredie, nesklamala svojich priaznivcov ani Lýdia. Prehliadka bola vyvážená, mala príjemný priebeh aj choreografiu. Už úvod sľuboval lahôdku - pôsobivá kolekcia v kontraste žltej a čiernej. V doplnkoch pôsobili čierne bodky na žltom podklade mladistvo a hravo. Prvé tri modely dopĺňali šperky z dielne Daniela Chudého. Je známe, že Lýdia Echardtová už dlhšiu dobu poskytuje priestor na svojich prehliadkach mladej návrhárskej generácii. Okrem Chudého šperky na celú prehliadku pripravila Petra Tóhtová a materiály s ručnou maľbou na textile Lucia Lévajová.

Na prvý pohľad bolo vidieť, že príprava modelov musela byť vzhľadom na množstvo volánikov náročnejšia ako inokedy. „Príprava kolekcií na túto prehliadku bola náročnejšia ako príprava zimnej prehliadky, kde navyše šijeme kabáty," hovorí Lýdia Eckhardtová. Rovnako rôznorodé ako modely boli aj použité materiály - šantung,  krep, taft, hodváb, mušelín... „Použili sme všetky materiály, aké sme mali," dodáva Lýdia Eckhardtová.

Prehliadke ako celku sa nedalo nič vyčítať - počnúc príjemným prostredím, konceptom jednotlivých kolekcií a končiac choreografiou - všetko do seba zapadalo a pôsobilo harmonicky.

Prehliadka je jedným z ďalších úspechov Lýdie Eckhardtovej. Ona sa však s tým neuspokojí. Čoskoro otvára v Bratislave ďalší salón, tentoraz výlučne pre pánov.

Darina Vitteková

Foto Ján Eckhardt

EPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVEPVLýdia EckhardtováLýdia Eckhardtová25-1.jpg25-1a.jpg25-3.jpg25-4.jpg25-5.jpg

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly