styl 2021


Značka pro boubelky 

I když štíhlost vládne ve světe módy, přibývají firmy, které se specializují na módu pro plnoštíhlé. Respektují tak nezanedbatelnou skupinu žen, převažne v středním věku, které se chtějí módně oblékat i když mají nějaké to kilo navíc. Móda pro plnoštíhlé v podstatě respektuje módní trendy pro danou sezónu, soustředí se však na rozpracovávaní témat, která jsou pro tyto ženy vhodnější.

Když jsem se zeptala manažerky obchodu Marina Rinaldi v Praze, kdo jsou jejich zákaznice,  pro koho je navržena  kolekce Marina Rinaldi, dala mi jednoduchou odpověď -  pro ženy, které nosí velikosti od 44 do 56. Není pochyb, že to není pouze velikostní sortiment, který kolekci charakterizuje. Jsou to dokonalé střihy přizpůsobené větším velikostem, velice kvalitní materiály a vynikající krejčovské zpracování. To co vnímáme jako jedinečné, je soulad s módou, respektování všech trendů a novinek, barevnosti. Zákaznice se se svou postavou necítí odsunuty někam na okraj módního dění, do zasunutého oddělení obchodního domu, kde, budou-li mít štěstí, pro ně něco najdou.

V kolekci italských návrhářů nechybí znovu objevený balonový plášť v podobě zkráceného nebo delšího trenčkotu, plášťové propínací šaty či varianta hedvábného kalhotového kompletu evokující elegantní pojetí stylu safari. Nabídka obchodů v Itálii, co se týče barevnosti, je daleko odvážnější než v Praze nebo i v Paříži. Stejně jako trenčkoty slaví svůj návrat na módní výsluní i košile, a to v nejrůznějších podobách. Bílé a proužkované, maskulinní, v námořnickém stylu i romantické košile s častým sámkováním, případně zdobené výšivkou nebo krajkou, zhotovené z měkkých bavlněných kvalit. Tabu nejsou ani džíny a sukně s džínovými detaily.

Michaela Plačková

Foto Marina Rinaldi

50%-MAR50%-MAR14330 MAR14330 MAR14330 MAR14330 MARMarina RinaldiMarina Rinaldi

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly